Acun Ilıcalı’ya 1 milyon liralık ceza

Acun Ilıcalı’ya 1 milyon liralık ceza

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV 8’de yayınlanan “Yetenek Sizsiniz” programına RTÜK’ten yaklaşık 1 milyon liralık ceza kesildi. Programda yaşları 7 ila 11 arasında değişen küçük çocukların şortlu dans gösterisinden rahatsız olan AKP’li üyeler Üst Kurul toplantısında kanala ceza verilmesini istemişti.

ÇOCUKLAR TAHRİK EDİYORMUŞ!
AKP üyelerin bu çocuklarla ilgili “millet tahrik oluyor” dediği iddia edilmiş, çıkan haberler ise yalanlanmamıştı.

REKLAMIN GELİRİNİN YÜZDE 2’Sİ KADAR CEZA
Kanalın, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verildi. Bu program nedeniyle kanala reklam gelirinin yüzde 2’sine denk gelecek bir para cezası verildi. Bu ceza da yaklaşık 1 milyon liraya tekabül ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram
Bayram - 11 ay Önce

Doğruya doğru denir.Yapılan uygulama yerinde bir uygulama. Bu tür programlar alenen milyonların önünde çocuklara kötü örnek olacak şekilde yapılmamalı.

onc.
onc. - 11 ay Önce

bu rtük amcasının karısını beceren diziye türk aile yapısını bozan diğer dizilere,ekranda resmen sevişen dizilere neden bir yaptırım uygulamadı acaba.