Adil Öksüz'ün nerede olduğunu bildirmemiş!

banner155

FETÖ firari imamı Adil Öksüz'ü yakalamakla görevli ekibin başındaki Şube Müdürü Ercan Özoğluöz geçtiğimiz günlerde yakalandı.

Adil Öksüz'ün nerede olduğunu bildirmemiş!
banner170

 Özoğuöz'ün Öksüz'ü yakalamaya çalışmak yerine ekipleri 320'ye yakın boş operasyon ile dağda, bayırda, çayırda çimende oyaladığı ortaya çıktı.

FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişimindeki sivil ayağın bir numaralı ismi Hava Kuvvetleri İmamı firari Adil Öksüz'ü yakalamakla görevli polis ekibinin başındaki Ercan Özoğluöz ile ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

Akşam'ın istihbarat kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü (KOM) Özoğluöz'ün, Öksüz'ün kaçış güzergâhıyla ilgili istihbarat bilgilerini görmezden gelerek onu çayırda çimende aradı.

ÖKSÜZ PLAZA'DAYDI, BİLDİRMEDİ

320'ye yakın boş operasyona imza atarak Öksüz'ü adeta bulmamak için çaba gösteren Özoğluöz şüphe doğurdu. Özoğluöz bununla da kalmadı, Öksüz'ün HTS kayıtlarında İstanbul'da bir plazada olduğu bilgisini gerekli birimlerle paylaşmadı. Öksüz'ün İstanbul'da kardeşiyle toplantı yaptığı istihbaratını görmezden gelerek izinin kaybedilmesini sağladı. Operasyonların çoğunu kayıt altına almadı.


EN GÜVENİLİR İMAM DA GÖZALTINDA

Özoğluöz ile birlikte gözaltına alınan Muhittin Fidan'ın mahrem imamlar arasında ‘en güvenilir' olarak nitelendirildikleri öğrenildi.

AYTOP İLE 22 KEZ GÖRÜŞMÜŞ

Açığa alınan, hatta emniyet müdürlüğüne girişi bile yasaklanan Özoğluöz'ün ayrıca Sakarya'da FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan kişilerin aileleriyle temasa geçen Cüneyt Aytop ile 22 kez WhatsApp görüşmesi yaptığı öğrenildi. Özoğluöz'ün yakalamakla sorumlu olduğu Aytop'un çok sayıda kişiden topladığı yaklaşık 200 bin doları hesabına geçirdiği tespit edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151