Adınıza olan hatları kontrol edin FETÖ'cüler kullanıyor olabilir!

banner155

Fetöcüler, öğrencileri ve GSM bayilerini kullanarak bir çok kişinin üzerine hat alarak kullandıkları ortaya çıktı.

Adınıza olan hatları kontrol edin FETÖ'cüler kullanıyor olabilir!
banner170

Habererk/ Lokman Happani/ Kilis 

Kilis cumhuriyet Başsavcılığının 2016/ 257 iddianame dosyasında gizli tanık olan Elif kod adlı kişinin verdiği ifadesinde birçok kişin üzerine hat çıkarttıkları "işleri bitince gidip iptal ettiriyorlar" dedi. 
Elif verdiği ifadesinde, Cemaat evinde kaldığım süreçte ev imamlarını Ese-Der’e yemeğe davet ettiler, bu davete katıldığımda Atilla BOLAT isimli şahısla tanıştım, bu şahıs kendisini bize Ese-Der’in müdürü olarak tanıttı. O günkü sohbeti bu şahıs yönetti. Fethullah Gülen’in Suriye’den gelen çocukların eğitimleriyle ilgilenilmesi yönünde talimat verdiğini, kendilerinin de en iyi şekilde bu talimat doğrultusunda çalışmaya gayret gösterdiklerini anlattı. 

Adıma hat çıkarttırdılar sonra da haberim olmadan iptal ettirmişler 

2013 yılı başlarında İl İmam Yardımcısı Fethi beni telefonla arayarak Cumhuriyet Meydanına gelmemi ve kendisiyle buluşmamı istedi, meydanda kendisiyle buluştuğumda beni Avea bayisine yollayarak kendi adıma 2 adet GSM hattı çıkartmamı istedi, bende bayii                                                        ye gidip bu hatları çıkarttım ve sim kartı kendisine verdim, şu an numaraları hatırlamıyorum. Bu hatları kendisinin mi veya bir başkasının mı kullandığını bilmiyorum. Bu şahısların yani cemaat içerisinde etkili ve yetkili olan şahısların bir çok öğrenciyi yanlarına çağırarak telefon hattı çıkarttıklarını duydum, tahminimce bu şahıslar cemaat ile ilgili konuları hiçbir zaman kendi adlarına ait telefonlarla görüşmüyorlar. 

Kısa bir süre sonra Fethi’yi telefonla arayarak benim adıma kayıtlı olan hatları iptal ettireceğimi söylediğimde “ben o hatları iptal ettirdim” dedi, bende kendisine benim adıma kayıtlı hatları kendisinin nasıl iptal ettirdiğini sorunca “git kontrol et seninle mi uğraşacağım” diyerek telefonu kapattı, bunun üzerine Avea bayiine gidip adıma kayıtlı hatları kontrol ettirdiğimde gerçekten de hatların kapalı olduğunu gördüm. 

Yurt dışına giymeyi kabul etmeyince benden uzaklaştılar. 
Engin isimli şahıs cemaat içerisinde etkili biri olacak ki, cemaat evinde kaldığım süreçte bir gün yanıma gelip, “seninle ilgili güzel planlarımız var, seni yurt dışına gönderip orada değerlendireceğiz” dedi, ancak ne şekilde ve nerede değerlendirmeyi düşündükleri hakkında bir şey söylemedi, bende kendisine yurt dışına çıkmayacağımı ve ülkemde kalacağımı, zira ailemin bana ihtiyacı olduğunu söylediğimde bana kızarak yanımdan ayrılmıştı. dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151