Ağızdaki kötü kokuları anında yok ediyor: İşte o 6 besin!

Ağız kokusunun en önemli nedenlerinden biri de tükürük salgısının azlığına bağlı olarak ağız kuruluğudur.

banner311
Ağızdaki kötü kokuları anında yok ediyor: İşte o 6 besin!

Ağız kokunuzdan şikayetçiyseniz ve bir çözüm yolu arıyorsanız, sizin için belirlediğimiz 6 besini mutlaka tüketmeye başlayın.

İşte ağız kokusunu gideren 6 besin:

YOĞURT

Ağızda oluşan kötü bakterileri engelleyen yoğurt, kötü kokuları ortadan kaldırıyor. Günde yarım kase yoğurt yemeniz ağızda oluşan kötü kokuyu engelleyecektir.

TARÇIN

Tarçın ağızdaki bakterileri yok edip ağız kokusunu giderir. Özellikle tarçın kabuğunda bulunan bir madde sayesinde kokuyu yok eder. Bunun dışında bir çay kaşığı toz tarçını biraz suyla yutabilirsiniz veya karıştırıp gargara yapabilirsiniz.

NANE

Ağız kokusuna en etkili faydası olan nane, ferahlatıcı özelliği sayesinde ilk başvurabileceğiniz yollardan biridir. Özellikle soğan gibi kötü kokulara karşı birebir etkilidir. Bir parça taze naneyi sakız gibi çiğneyebilir veya çayını yapıp gargara olarak kullanabilirsiniz.

NANEMAYDAN

OZC vitamini deposu olan maydanozun nefesi tazeleme özelliği bulunur. Ağızdaki kötü bakterileri yok edip nefesin yenilenmesine yardım eder. Bir parça maydanoz çiğneyip kötü ağız kokusunu giderebilirsiniz.

LİMON

Ağız kokusunu gidermekte en etkili yiyeceklerden biri limondur. Bir limonu ortadan ikiye kesip emerek yiyebilirsiniz veya suyuyla gargara yapabilirsiniz.

ELMA

Elmanın içerisinde bulunan lifler, dişlerdeki kalıntıları temizler ve bu sayede nefisizini tazeler. Ayrıca elma tükürüğü temizleyip ağız kokusunu engeller.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 12:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.