Agresif vekillere yol göründü

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, seçimde yeniden aday gösterilmeyecek Ak parti vekillerini yazdı.

Agresif vekillere yol göründü

 İktidar partisinden yüzde altmış civarında vekilin yeniden aday konmayacağını ifade eden Bayer'e göre bunlar içinde agresif çıkışlar yapanlar da var.

Yazıda ismi geçen vekillerden Ahmet Hamdi Çamlı "Erdoğan'ın şöförü" olarak biliniyor. Çamlı "Yeliz" takma adıyla periskoptan yayın yapması ve Meclis'teki kavgalarıyla sıksık haber olmuştu. 

Bayer'in bugünki yazısında konuyla ilgili kısım şöyle:

"VEKİLLERİN YÜZDE ALTMIŞI DEĞİŞECEK

AKP’de üç dönemi doldurmamış çok sayıda milletvekilinin 24 Haziran seçimleri için aday gösterilmeyeceği yönünde kuvvetli duyumlar geliyor.

Bunlardan bazıları İBB seçim kampanyası döneminde Erdoğan’ın fahri şoförlüğünü yapan İstanbul milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, gençlik yıllarından tanıdığı ve kamuoyunda ‘agresif’ çıkışlarıyla bilinen Metin Külünk, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı’ndan sorumluyken bir varlık göstermediği için görevden alınan Mehmet Doğan Kubat, Ahmet Davutoğlu, döneminin ‘prensi’ Dursun Ali Sarıkaya, Mardin milletvekili, yazar Orhan Miroğlu, çalışmalarında yetersiz bulunan Siirt milletvekili Yasin Aktay’ın da isimlerinin çizildiği konuşuluyor. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun önce Konya Büyükşehir Belediyesi adaylığı için düşünüldüğü, ancak genel merkezden habersiz bir şekilde Gül ile gece görüşmesi yapmasının bu ihtimali ortadan kaldırdığı öğrenildi.

İsimleri daha önce basında yer alan, 4’üncü dönemleri biten Cemil Çiçek, Feyzullah Kıyıklık, Prof. Dr. Burhan Kuzu, Ali Babacan, Ekrem Erdem, Prof. Dr. Beşir Atalay ve Zeyd Aslan gibi milletvekillerinin listelere koyulmayacağı kulislere yayılırken, Tayyip Erdoğan’ın yeni sistemdeki kabinede yanında görmek istediği Berat Albayrak, Süleyman Soylu, Bekir Bozdağ ve son başbakan olacak Binali Yıldırım’ın adaylık başvurusunda bulunmama yönünde talimatlandırıldığı, bu arada halen Kültür ve Turizm Bakanı olan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un durumunun belirsiz olduğu, kendisine henüz bir işaret gelmediği ve ‘vekil mi’, ‘müstakbel bakan mı’ olacağı beklentisinin sürdüğü genel merkez koridorlarında konuşuluyor.

Meclis’te bulunan AKP’li milletvekillerinin en az yüzde 60’ının değişeceği genel merkeze yakın kaynaklarca belirtiliyor."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Balaban Beyi
Balaban Beyi - 4 yıl Önce

Yahu bu Metin Külünk çok önemli (!) biriydi..O kadar YALAKAYDI Kİ; UTANMADAN Erdoğan'a " GAZİ " unvanı verelim diye teklif yapmıştı... Demek ki YALAKALIK DA YETMİYOR,BİRAZ DA ADAM OLMAK LAZIM...


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344