Ahmet Davutoğlu harekete geçiyor

Yeni parti kurma çalışmalarına ilişkin olarak Ahmet Davutoğlu'nun çok hızlı bir biçimde harekete geçeceği Ali Babacan'ın ise bir süre daha bekleme eğiliminde olduğu iddia edildi.

Ahmet Davutoğlu harekete geçiyor

31 Mart 2019'da gerçekleşen seçimlerin ardından yeni parti kurma çalışmalarının hızlanacağı yönündeki iddialar dile getirilirken Habertürk yazarı Fatih Altaylı konuya ilişkin olarak dikkat çeken sözler sarf etti.

Fatih Altaylı, Habertürk'te "Herkes kazandı, herkes kaybetti" başlığıyla yayımlanan yazısında seçim sonuçlarını ve bir süredir ileri sürülen 'yeni parti' iddialarını değerlendirdi.

"Bu seçim sonuçları bir süredir konuşulan 'yeni' partilerin kurulumunu nasıl etkiler? Burada tahminden çok duyumlarımı paylaşmak isterim" diyen Altaylı, şöyle devam etti:

"Davutoğlu'nun çok hızlı bir biçimde harekete geçeceği yolunda bilgiler, kulisler geliyor.

Bu ay içinde o cepheden bazı hamleler gelebilir.

Babacan tarafında ise yine gelen duyumlara göre '3 ay bekleyelim ve Cumhurbaşkanı'nın hamlelerini görelim' eğilimi ağır basıyormuş.

Bu arada Beşir Atalay, Suat Kılıç ve Mehmet Şimşek de Babacan'ın yanında yer alacaklar diye ciddi bir bilgi geldi.

3 ay uzun süre ama çok da uzun değil.

Göreceğiz.

İktidar kanadında ise hükümette bazı bakanlıklarda değişimler olabileceği, bazı bakanların görev yerinin değişebileceği konuşuluyor.

Özellikle de yerel seçim sonuçlarına bağlı olarak."

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve eski bakanlardan Ali Babacan'ın parti kuracağı yönündeki iddialar yüksek sesle dile getirilirken söz konusu iddialar şu ana dek yalanlanmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER