Ahmet Hakan'dan Reisçilere "Her şeye atlamayın! Reis'i bekleyin!"

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, McKinsey'i kayıtsız şartsı savunan Reisçileri affetmedi. 

banner311
Ahmet Hakan'dan Reisçilere "Her şeye atlamayın! Reis'i bekleyin!"

Bugünki yazısında Erdoğan'ın açıklamaları sonrası boşa düşen Reisçilere seslenen Ahmet Hakan, "Her şeye atlamayın! Reis'i bekleyin!" nasihatinde bulundu.

Hürriyet yazarının konuyla ilgili yazısı şöyle: 

"BEŞ ADET MCKİNSEY DERSİ

DERS BİR: “Kayıtsız şartsız Reisçiyim” diyorsan, sadece Reis’in yaklaşımını dikkate alıyorsan, “Reis ne derse o” noktasındaysan... Gündemdeki konularla ilgili olarak görüş bildirmek için hemen atılmayacaksın... Reis’in son sözü söylemesini bekleyeceksin.

DERS İKİ: Kişisel kanaatine değer veren bir şahıssan... “Ben McKinsey’in fena bir şey olmadığını düşünüyordum, şimdi de öyle düşünmeye devam ediyorum” demeyi bileceksin.

DERS ÜÇ: Yine kişisel kanaatine değer veren bir şahıssan... Hiç korkmadan ve çekinmeden... “İlişkinin koparılması iyi olmadı, yabancı yatırımcı açısından McKinsey önemliydi” demeyi ihmal etmeyeceksin.

DERS DÖRT: McKinsey’le ilişkinin sorunlu bir ilişki olduğunu düşünenlerin de haklı olabileceğini her zaman aklının bir köşesinde tutacaksın. Büyük sözlerden, fevri çıkışlardan falan kaçınacaksın.

DERS BEŞ: Kenan Evren’in “12 Eylül’den Önce ve Sonra... Ne Demişlerdi, Ne Dediler, Ne Diyorlar” diye bir kitabı vardır... Bazı kalemleri rezil eden bir kitaptır bu... Bu tür bir kitabın konusu olmamaya gayret edeceksin."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Zuhal Asma
Zuhal Asma - 2 yıl Önce

EVETTT..En azindan Ortalikda kalip birdaha güvenilir kalem olmak..yada Rezil olmamak ADINA.--Diger yandan fikir degisimine!:D.Beyin Kendini tutamayip Sag eliyle Elestirdiklerine yol verme hareketi..Ve Bizde Laf Cok!dedigi kisinin Önemine..ve Yüz verdiklerinin istismarina..DİKKAT