Ahmet Şık yine zırvaladı ‘Bu devlet katildir yıkmamız lazım!’

Eski HDP'li, yeni TİP Milletvekili Ahmet Şık, Ruşen Çakır’ın youtube kanalında katıldığı  yayında tam anlamıyla zırvaladı.

Ahmet Şık Türkiye Cumhuriyeti devletinin yıkılması çağrısında bulundu. Skandal çağrıya sosyal medyada tepkiler yağdı.

HDP'den milletvekili olduğu günden bu yana marjinal terör gruplarına verdiği destekle de tanınan TİP Milletvekili Ahmet Şık, katıldığı bir yayında Türkiye Cumhuriyeti devletinin yıkılması çağrısı yaptı. Şık "Bu devlet katildir ve bu devleti yıkmamız gerekiyor" dedi.

Ahmet Şık hakkında iki ayrı soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, Ahmet Şık'ın katıldığı bir yayında "Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devletti." şeklinde ifadeler kullandığı belirtildi.

Açıklamada, söz konusu ifadeler nedeniyle 27. Dönem Milletvekili Şık hakkında resen soruşturma başlatıldığı bildirildi. Başsavcılıktan yapılan ikinci açıklamada da yine Şık hakkında bir televizyon programında sarf ettiği sözler dolayısıyla resen soruşturma başlatıldığı kaydedildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Milletvekili Ahmet Şık'ın katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği iddia olunan 'Şunu açıklıkla ifade edeyim mi, eğer AKP, bu iktidar bloku vatansever ve ben terörist isem, onlar gibi vatansever olmaktansa teröristlerin başımın üzerinde yeri var. O iktidarı zayıflatacak her türlü politika, bu iktidarın köpek dişlerini kıracak, azı dişlerini çekecek her şey meşrudur' şeklindeki sözleriyle ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatılmıştır."

Hakkında açılan soruşturmalarla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Şık, "Devlet katil sözlerim nedeniyle eleştirileceksem/yargılanacaksam eksik tespit yaptığım için bu olmalı. Çünkü devlet seri cinayetler işleten bir katildir. Hiçbir devlet yoktur ki elinde kan olmasın" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021, 14:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
zırvalamıyor
zırvalamıyor - 8 ay Önce

yanlış izah ediyor üstelik birde eski gazeteci kafası bu kadar çalışıyor.herkes biliyor yönetenlerin çok kötü olduğunu yönetenleri devlet diye tanımlıyor ama herkes devletin bir parçası kendide devletin bir parçası sonuçta.

AHMET DENİZ
AHMET DENİZ - 8 ay Önce

Bu devlete katil ! diyorsunda neden bu katil ! dediğin devletten maaş alıyorsun?
Almış olduğunuz maaş haram zehir zıkkım olsun .Düşmez kalkmaz bir ALLAH.