Ahmet Türk: Bahçeli'nin desteğine sevindim

2 hafta önce tahliye edilen Ahmet Türk, 7 Haziran sonrasında PKK'nın çatışma ortamı başlatmasının hata olduğunu belirtti. Türk, tutuklanmasına tepki gösteren Bahçeli'nin desteğinden de memnun olduğunu söyledi.

Ahmet Türk: Bahçeli'nin desteğine sevindim

2 hafta önce tahliye edilen Ahmet Türk, Habertürk'ten Kübra Par'a konuştu. Tutuklanmasının doğru olmadığını dile getiren Devlet Bahçeli'nin desteğine sevindiğini dile getiren Türk, “Barışın zamanı olmaz” dedi...

İşte o söyleşinin ilgili kısmı

‘DEVLET BAHÇELİ'NİN DESTEĞİNE SEVİNDİM'

- Tutuklanmanıza farklı kesimlerden tepki geldi ama en dikkat çekeni Devlet Bahçeli'nin sözleriydi. Şaşırdınız mı?

Doğrusunu isterseniz biraz şaşırdım! (Gülümsüyor) Gerçekten böyle bir şey beklemiyordum. Sayın Bahçeli ile uzun süredir parlamentodayız. Bir-iki sefer “Merhaba”mız olmuştur. Bir sefer de Anıtkabir'e gittiğimizde ikimiz arka tarafta kalmış, “Merhaba”laşmış, hal hatır sormuştuk. Bunun dışında bugüne kadar herhangi bir temasımız olmamıştı. Siyaseten de ayrı kulvarlardayız. Ama insani olarak böyle bir söylemde bulunduğu için memnun oldum. Kendisini telefonla aradım, bu duyarlılığından dolayı teşekkür ettim. Nezaketle karşıladı. “Geçmiş olsun, sağlığın nasıl?” dedi. Kısa bir görüşmeydi. 

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, Türk'ün durumuna ilişkin, "Meclise geldiğimiz zaman elimizi sıkan bir şahıs Ahmet Türk. 74 yaşındaki Ahmet Türk'ün rahatsızlığı ileri aşamadaysa tedavisine fırsat verecek şekilde tutuksuz yargılanması sağlanmalı." ifadelerini kullanmıştı.

Türk'ün diğer açıklamaları ise şöyle;

Deniz Baykal'la da görüştünüz...

Evet. Gözaltına alındığımda Sayın Baykal Mardin'de aileme uğramıştı. Ben de teşekkür etmek için kendisini ziyaret ettim. Uzun yıllar aynı partide siyaset yaptık. Zaman zaman muhalif gruplarda bulunduk ama sonuçta bir geçmişimiz, dostluğumuz var. CHP Grubu'ndan başka arkadaşlar da Silivri'de ziyaretime geldi. Fikri Sağlar, Zeynep Altıok, Mehmet Tüm, Sezgin Tanrıkulu... Şafak Pavey, 2 kez geldi.

- Arayıp sorduğuna şaşırdığınız başka biri oldu mu?

Birçok siyasetçi aradı. İsimlerini tek tek söylemem doğru olmaz. Ama önemli mevkilerde bulunmuş aktörlerden “Geçmiş olsun” telefonları aldım.

YORUM EKLE