Ahmet Türk'ten Sürpriz 'Bahçeli' Açıklaması

Deniz Baykal'a bugün iade-i ziyarette bulunacağını açıklayan Mardin'in eski büyükşehir belediyesi başkanı Ahmet Türk, MHP lideri Bahçeli ile de görüşmek istediğini söyledi.

Ahmet Türk'ten Sürpriz 'Bahçeli' Açıklaması

Mardin’de sürdürülen soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılarak gözaltına alınan ve daha sonra 24 Kasım’da tutuklanarak 3 Şubat’ta tahliye edilen Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, HDP grubunda konuşma yaptı. Türk, “tek seçenek barış” dedi. Grup toplantısı sonrası gazetecilere konuşan Türk,  tutuklu bulunduğu dönemde eşi Nevin Türk’ü evinde ziyaret eden CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal ile bugün görüşeceğini söyledi.

Ahmet Türk gazetecilerin sorusu üzerine, Baykal’a yapacağı iade-i ziyaretin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli ile de görüşmek istediğini belirtti.

Türk, MHPGenel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de teşekkür etmek istediğini dile getirdi. Ahmet Türk, "Bahçeli'yi arayacağız bir telefonla ya telefonda yada görüşerek teşekkür edeceğiz. O konuda sonuçta insani bir duygu ile bir çağrısı olmuştu. Bende teşekkür edeceğim. Onun düşüncesi farklı benim de farklı insan olarak ama bir çağrısı oldu. Bu da benim için önemlidir. Burada olup olmadığını bilmiyoruz. Özel kalemiyle bir görüşme yapacağız" dedi. 

MHP lideri Bahçeli Ahmet Türk’ün tutuklanmasına yaptığı açıklama iye tepki göstermiş, Türk de bu tepki gözlerinden birkaç gün sonra serbest kaldıktan sonra MHP liderine teşekkür etmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
adsız
adsız - 4 yıl Önce

dostluğunuz , işbirliğiniz hayirli , uğurlu olsun.