Ahmet Vefik Alp ‘’Kanal İstanbul’u yapmayınız lütfen…!’

Uluslararası Mimarlık Akademisi Bölge Başkanı, Yüksek Mühendis Mimar Kent bilimci Prof.Dr.Ahmet Vefik Alp yaşanan doğa olayları hakkında çarpıcı iddalar da bulundu.

Ahmet Vefik Alp ‘’Kanal İstanbul’u yapmayınız lütfen…!’

Prof.Dr.Ahmet Vefik Alp Sorumlu ‘Süper Hücre’ imiş. Olabilir, O zaman bizde Süper Yöneticiler’ getirmek durumundayız. Büyüklerimizin de söylediği gibi mevcut yöneticilerimizin yorulduğunu düşünüyorum.  " dedi.

İstanbul’da projelerin bir kısmı yanlış yerlere yapılınca, kalan son ekolojik denge unsurumuz kuzey ormanlarımız 3. Köprü, 3. Havalimanı, ve bunların getireceği betonlaşma ile risk altına alınırken çevresel ve kentsel etkileri muhtemelen ‘katastrofik’ olması olası ‘Kanal Istanbul’ projesinden en azından şimdilik vazgeçilmelidir. Istanbul gibi dengeleri şaşmış bir hormonlu kent bütününde doğaya bu kadar büyük ölçekte müdahale etmenin neticesi büyük bir olasılıkla facia olabilecektir.

İstanbul’u önce gecekondular, sonra ‘gündüz kondular’ bitirdi…!

1950'lerden sonra başlayan ‘kırdan kente göç ‘ furyası ile Istanbul ‘un nüfusu logaritmik artmış, çarpık ve çürük, kanserli yapılaşma güzelim kenti dört bir tarafından kuşaklamıştı. Son 10 yıldır ise her boş alana ayrıcalıklı imar izni veren İdareler tarafından Istanbul bir kez daha içten katledildi. Hafriyat kamyonları yolları terörize ederken yağmuru emecek toprak yüzeyi neredeyse kalmadı. Istanbul sanki Marmara ya aktı. Manzara acıklı idi. Projem, iftihar vesilemiz Avrasya Tüneli yine bir süre kapandı, Kentin kuzeyinin de betonlaşmasıyla Istanbul korku şehri olma yolunda..

Depremde İstanbul ‘Nekropolis’ olur birkaç dakika da..!

1 saatlik şiddetli yağmur’un bu şehr-i muhteşem’i nasıl felç ettiğini, oluşan kargaşayı bir kez daha dehşetle izlerken Deprem ‘i düşlündüm. Beklenen deprem olursa İstanbul ‘Nekropolis’ olur biliyor musunuz. Nekropolis Ölüler Şehri demek maalesef !…Deprem toplantı alanlarında AVM ler kuruldu, mevtaları gömecek yerde kalmadı, ağaçlar söküldü, her yer betonlaştı….

Sorumlu ‘Süper Hücre’ imiş. Olabilir, O zaman bizde Süper Yöneticiler’ getirmek durumundayız. Büyüklerimizin de söylediği gibi mevcut yöneticilerimizin yorulduğunu düşünüyorum.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 22:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
özkan
özkan - 1 yıl Önce

ahmet vefik alp istanbul için istanbul için büyük bir nimettir ama herkes neye layıksa o belediye ile yönetilir istanbullular layığını bulmuş alın hayrını görün mübarekler

Özcan kuru
Özcan kuru - 1 yıl Önce

Ben yönetici olsam sn ahmet vefik alp i kesinlikle ciddiye alırdım en azından şimdi yapmayın diyor vardır bir bildiği böyle bilgili profesör bir insanın istanbula belediye başkanı olarak yakışacak tek insan bence

Hasan EMİNSOY
Hasan EMİNSOY - 1 yıl Önce

Sayın profosörüm
Kanal İstanbulu yapmayın derken bütün Türkiye düşmanlarının söylediğini tekrar etmiş olmuyormusunuz.
Almanya'da İngiltere'de Fransa'da hatta içimizdeki hainlerde aynı dili kullanıyorlar. Siz ise bir Prof. Sunuz...

İlhami Okcu
İlhami Okcu - 4 ay Önce

Harikasınız Değerli Hocam bilimsel çalışmaya ve düşünceye değer vermeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız.MHP de siyaset yaparken çok heyecanlanmış ve takdir etmiştik.Çok özür dilerim ama siyaset sizin gibi düzgün insanların iyi değil.Saygılar sélamlar.

fethiye GURER.
fethiye GURER. - 4 ay Önce

sayin ALP COK DOGRU SOYLUYOR HATTA AZ BULEBİR

SIRADAKİ HABER