Ailesi Menzilcilerden olan genç: "Siyasal İslam beni ateizme itti” Sorumlusu olanlar bunun vebalini öteki dünyada nasıl vereceksiniz?

İstanbul Üniversitesi Psikoloji öğrencisinin, "Siyasal İslam beni ateizme itti” şeklindeki sözleri “Sorumlusu olanlar bunun vebalini öteki dünyada nasıl vereceksiniz?” Sorusunu akıllara getirdi.

Ailesi Menzilcilerden olan genç: "Siyasal İslam beni ateizme itti”  Sorumlusu olanlar bunun vebalini öteki dünyada nasıl vereceksiniz?

Habererk / Haber Merkezi

Dw Türkçe İslam üzerine gençlerle olan röportajını internet sitesinde yayınladı.

Röportajda dikkat çeken ifadeler yer aldı.

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü öğrencisinin Ebubekir Gönen’in sözleri adeta izleyenlerin kanını dondurdu.

Gönen’in ifadeleri şu şekilde:

SİYASAL İSLAM TARTIŞMALARI DAHA BENİM KIRILMAMA YOL AÇTI”

“Ebubekir Gönen, İstanbul Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünde okuyorum. 25 yaşındayım. Samsun’da doğdum büyüdüm. Ailem Menzicilerden. Annem babam Menzil’de farklı yerlerde sorumluluk görev alıyorlardı.

Samimi bir inancım vardı. Bu kırılma ani değil yavaş yavaş oldu. Siyasal İslam tartışmaları daha benim kırılmama yol açtı. Ateist olma sürecim yavaş gelişti. Siyasi İslam beni oldukça şeye itti Ateizm’e itti. Toplumsal olarak buna itildim.”

GÖNEN’İN AÇIKLAMALARININ TAMAMI:

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 16:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
siyasal islam değil araçsal islam deyin şuna
siyasal islam değil araçsal islam deyin şuna - 4 hafta Önce

bunları siyasal islam diye tanımlamak çok yanlış çünkü tabanını yanlışta olsa islami ideoloji sanıp yine onlara bağlıyor.islamın siyasetide dürüstlük üzerinedir bir kere yalan konuşan islamın yanından bile geçemez.doğru tanımlama islam literatürüne göre bunlar münafık dünya literatürüne göre bunlar makyevelist türk literatürüne göre bunlar zübük.yani sadece inanç değerleri değil milli alamet ve kavramlarda bunlar için amaç değil araç.

Veysel Dönmez
Veysel Dönmez - 4 hafta Önce

İslam Dininin tek kaynağı Hak olan Kuran'dır. Beşerin sözlerine göre din olmaz İslam olmaz iman edilmez. Kurtuluş Allah'ın İpi Kuran'a sarılmaktır. Allah cümlemizi doğru yoluna Hidayetine erdirsin.

kaan sarıaslan
kaan sarıaslan - 6 gün Önce

kardeşim ateistsen "öteki dünya" ne oluyor