AK Parti tüm milletvekillerini parlamentoya çağırdı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Trablus Hükümeti'nin Hafter karşısında zora girdiği ve her an düşebileceği bilgisinin ardından AK Parti'nin çağrısıyla olağanüstü toplanacak.

AK Parti tüm  milletvekillerini  parlamentoya  çağırdı

AK Parti, tüm milletvekillerini parlamentoya çağırdı.

Meclis Libya'ya asker gönderme gündemiyle olağanüstü toplanıyor. Bugün öğleden sonra tezkerenin Meclis'e gelmesi beklenirken; AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı'nın yurt içi ve yurt dışındaki tüm AK Parti'li milletvekillerine perşembe günü parlamentoda bulunmaları konusunda çağrı yaptığı öğrenildi.

Tezkerenin Meclis'e gelmesiyle birlikte, merak edilen ayrıntıların da netlik kazanması bekleniyor.

Halk TV'nin Meclis muhabiri Fatih Ertürk'ün verdiği bilgiye göre, Trablus Hükümeti'nin Hafter karşısında köşeye sıkıştığı ve her an düşebileceği bilgisini alan AK Parti, tezkereyi perşembe günü geçirmek için harekete geçti.

Toplantı yeter sayısı olan 200 milletvekilinin perşembe günü parlamentoda bulunması için uğraşan AK Parti ve MHP'ye karşılık bu tezkerenin geçmesini istemeyen CHP, İYİ Parti ve HDP milletvekillerine 'parlamentoya gelmeyin' çağrısında bulundu.

Öte yandan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tezkerenin görüşüldüğü esnada muhalefet partilerini ziyaret ederek bilgi verip desteklerini isteyecek.

YORUM EKLE