Ak Parti’li Metiner "FETÖ’nün siyasi ayağı Kılıçdaroğlu CHP’sidir”

Eski Ak Parti milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, 15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünün ardından yeniden tartışılmaya başlanan "FETÖ'nün siyasi ayağı" konusunda bir yazı kaleme aldı.

Ak Parti’li Metiner "FETÖ’nün siyasi ayağı Kılıçdaroğlu CHP’sidir”

Ak Parti'nin FETÖ'nün siyasi ayağı olmadığını söyleyen Metiner, "FETÖ’nün siyasi ayağı bahsinde ilk bakılacak yer Kılıçdaroğlu CHP’sidir" iddiasında bulundu. 

"Kılıçdaroğlu CHP’si bir ABD projesidir. Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başına taşıyan sürecin hazırlayıcıları da Pensilvanya’daki İblis’in haşhaşileridir" diyen Metiner'in "FETÖ’nün siyasi ayağı kim?" başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle: 

(...) AK Parti kesinlikle “FETÖ’nün siyasi ayağı” değildir. 

AK Parti içindeki FETÖ’nün siyasi ayakları Reis karşıtlığı üzerinden yollarını ayırdılar. Kripto unsurlar da yeni güç dengesine bakarak kendilerini açığa vuracakları günü bekliyorlar. 

Nedense Kılıçdaroğlu’nun gözünde bu unsurlar pek bir makbul. 

Paradoksa bakınız ki FETÖ’yü kararlı bir biçimde tasfiye etmeye yönelen lider Recep Tayyip Erdoğan olmasına rağmen Kılıçdaroğlu Erdoğan’ı siyasi ayak bahsinde hedef tahtasına oturtuyor. 

FETÖ’nün baş düşmanı olan Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun da baş düşmanıdır. 

AK Parti içinde kuruluş aşamasından yakın tarihe kadar siyaset yapan kimi unsurların da Erdoğan karşıtlığı üzerinden kendilerini konumlandırmaları veya başka bir deyişle siyasetlerini Erdoğan’ın tasfiyesi üzerine oturtmaları sizce de manidar değil midir? 

Kimin FETÖ’nün siyasi ayakları olduğu bir bir ortaya çıkıyor. 

*** 

Kılıçdaroğlu CHP’si bir ABD projesidir. Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başına taşıyan sürecin hazırlayıcıları da Pensilvanya’daki İblis’in haşhaşileridir. 

FETÖ’nün siyasi ayağı bahsinde ilk bakılacak yer Kılıçdaroğlu CHP’sidir. 

Kılıçdaroğlu FETÖ tapeleri üzerinden siyaset yapan biridir. 

Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbesi için “Kontrollü darbe” diyerek ve en fenası 15 Temmuz sonrasında devletin FETÖ’nün kökünden tasfiyesi için düğmeye basmasını “Siyasi darbe” ve “diktatörlüğün inşası” biçiminde sunarak gerçekte FETÖ’nün siyasi ağzı olduğunu ortaya koymuştur. 

15 Temmuz’un yıldönümünde FETÖ ile hesaplaşma yerine Erdoğan’la hesaplaşma yolunu seçen Kılıçdaroğlu CHP’sinin bir FETÖ imalatı olduğunu söylemek malumun ilamı olur. 

Bir yanda FETÖ’nün ölümüne düşman olduğu bir Erdoğan var. Öbür yanda FETÖ’nün ağzıyla ve FETÖ’nün siyasi amacına uygun olarak Erdoğan düşmanlığı yaparak FETÖ’cülerin sevgisine ve desteğine mazhar olan Kılıçdaroğlu var. 

Sorarım ben size: Kim kimin siyasi ayağı veya ağzıdır? 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tunç Tekin
Tunç Tekin - 2 yıl Önce

Hassiktir lan puşt.Adam diye ortalıkta geziyorsun.Girmediğin kılık kalmadı.Fetönün çocuğu.

KAHTALI ZAZA
KAHTALI ZAZA - 2 yıl Önce

Ula ' ŞIRACI, içtiğin şıra ları ,Belediye ye Ödettin, Şimdide FETO ' yu CHP Ye Bağladın..ALLAH Seni ISLAH Etsin..( bi dönem HADEP genel başkan yardımcısı.)