AK Parti’nin İBB adayı iş kadını kim?

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, yerel seçimlerle ilgili kulislerde konuşulanları köşesinde anlattı.

banner311
AK Parti’nin İBB adayı iş kadını kim?

Zeyrek, AK Parti’nin özellikle CHP’nin kalelerinde sürpriz adaylar koyacağını kaydetti. Zeyrek’in en ilginç iddiası ise İBB adayı hakkında.

Son on gündür AK Parti’nin İstanbul’da çok tanınmış bir iş kadınını aday koyacağının konuşulduğunu ifade eden Zeyrek’in konuyla ilgili yazısı şöyle:

“CHP’NİN KALELERİNDE SÜRPRİZ AK PARTİ ADAYLARI

Gündemin ikinci başlığı ise potansiyel adaylar. AK Parti’nin özellikle CHP’nin kalelerinde CHP seçmeninin bile oy verebileceği isimleri aday göstermesi bekleniyor. Parti yetkilileri, İzmir, Çankaya, Kadıköy, Beşiktaş gibi yerlerde merkez seçmenin oylarını alabilecek, AK Parti orijinli olmayan “merkez-sağ/demokrat” isimlerin aday gösterilebileceğini söylüyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’de aynı işi yapabilecek çok önemli isimler olmasına karşın Ziya Selçuk, Ruhsar Pekcan, Bekir Pakdemirli gibi isimleri bakan yapması bu görüşe dayanak olarak gösteriliyor. Son 10 günde AK Parti’nin İstanbul adaylarından biri olarak herkesin aşina olduğu bir işkadınının ismini duyuyorum. AK Parti’nin bu stratejisinin iki dayanağı daha var:

CHP içindeki çekişme. Aday olamayanların adaylara ve yeniden aday olan başkanlara yönelik olumsuz tutum ve kampanyaları ile parti içi kavgalara kızan CHP seçmeninin sandığa gitmeme ihtimali.

İYİ Parti’nin bu şehir ve ilçelerde CHP oylarını bölebilecek güçlü adaylar göstermesi.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.