Akit TV’ci Sosyal Medya sapığı İYİ Parti Antalya Milletvekili aday adayını taciz etti

Hükümete yakın Akit TV sunucusu Yusuf Ozan Demir'in, İYİ Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Antalya Milletvekili aday adayı Leyla Liman Oruç'u sosyal medya üzerinden taciz ettiği ortaya çıktı.

Akit TV’ci Sosyal Medya sapığı İYİ Parti Antalya Milletvekili aday adayını taciz etti
banner170

Odatv'den Hakan Erol'un  haberine göre; 2016 yılında, kendisine mesajlar atarak rahatsız eden Demir'e cevap vermeyen Oruç, aynı zamanda Demir'i Facebook'tan da engellemişti.

Demir'in, Oruç'a attığı mesajlarda, "Sempatik buluyorum sizi fikirlerimiz farklı olsa da", "Bu fotoğraf hepsinden iyi", "Şu gülen fotoyu dolabıma yapıştırabilir miyim" gibi ifadeler yer aldı.

"İP BİR FETÖ LAĞIMIDIR"

Leyla Liman Oruç'un İYİ Parti'den Milletvekili aday adaylığı kararından sonra ise, Akit TV'de geçen hafta çıkan bir haber dikkat çekti. "İP bir FETÖ lağımıdır"başlıklı haberde, Oruç, FETÖ'cü ilan edildi.

"Proje tabela partisinin pisliklerini deşifre ediyoruz" denilen söz konusu haberde, "FETÖ’nün desteklediği İP’li Meral Akşener cephesi haddini aşıp ateşle oynuyor", “Eski bir gazeteci olduğu iddia edilen bahsi geçen kadın, İP’in Antalya il başkan yardımcısı. Leyla Liman Oruç, FETÖ’nün yalanlarını dillendirerek, açık bir provokasyona imza attı. Tam bir FETÖ mikrofonu” gibi ifadelere yer verildi.

"İFTİRADA BULUNMASININ SEBEBİ YAZILARINA CEVAP VERMEMEMDİR"

Bunun üzerine harekete geçen Oruç ise, Yusuf Ozan Demir ve Akit TV’den şikayetçi oldu. İftira ve taciz iddialarını savcılığa taşıyan Leyla Liman Oruç, Demir’den maddi ve manevi şikayetçi oldu.

Kendisine iftira atıldığını belirten Oruç, taciz mesajlarına cevap vermediği için Akit'te böyle bir haber yapıldığını iddia etti.

Şikayet dilekçesinde, "Kamuoyunda beni ve partimi küçük düşürmeye yönelik çirkin haberle şahsıma hakaret edilerek iftirada bulunulmuştur" diyen Oruç, "Şüpheli Yusuf Ozan Demir bir süredir Facebook’un özel mesaj bölümünden taciz yazıları ve talepleri göndermekte olup iftirada bulunmasının sebebi de taciz talep ve yazılarına cevap vermememdir" diye belirtti.

Oruç, dilekçesinde, "İddia edildiğinin aksine benim aşağılık FETÖ Terör örgütü ile bir ilgim alakam yoktur, bu çirkin iftira İYİ Parti‘den Antalya milletvekili aday adaylığımı açıklamamdan sonra vuku bulmuş olup gerçek amaç ortadadır"derken, "Şüphelinin imzası bulunan haber incelendiğinde kasten ve planlı bir şekilde iftira edildiği sabittir. Bu şekildeki uydurma haberin Ülke genelinde yayın yapan bir televizyonda yayınlanmasına izin veren TV Yetkilileri de suçlara iştirak etmişlerdir" diye belirtti.

Oruç, konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması da yapacak.

O İSİMDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak, Yusuf Ozan Demir Odatv'ye bir açıklama yaptı.

Mesajların kendisine ait olmadığını ifade eden Demir, "Benim ilgili kadın ile tek alıp veremediğim yok, ilgili mesajı üzerine sadece mesajını verip sadece yaptıklarını haberleştirdim" diye belirtti.

Hesabının da çalındığını belirten Demir, şu ifadeleri kullandı:

YUSUF OZAN DEMİR'İN Leyla Liman Oruç adlı hanımefendiyi taciz ettiği iddiası kesinlikle doğru değil. İlgili mesajlar tarafıma ait değildir. Velev ki (Diyelim ki) tarafıma ait, Leyla Liman Oruç neden 2 yıl boyunca sessiz kalmış? Neden O mesajlara karşılık olarak tersleyici bir cümle kullanmamış? Ya da neden beni o dönemde değil de FETÖ'nün 'fuatavni' mesajlarını yayınladığı ve benim de altına yorum yaptığım 4 Mayıs 2018 Tarihinde engellemiş? Benim ilgili kadın ile tek alıp veremediğim yok. İlgili mesajı üzerine sadece mesajını verip sadece yaptıklarını haberleştirdim. Haber başlığında kulllanığınız, 'Akit TV’ci, karşılık vermeyen kadını FETÖ’cü ilan etti' iddiası kesinlikle doğru değil. Haberin içeriğinde tarafımı 'tacizden engelledi gibi bir algı oluşturmuşsunuz' bu gerçeği yansıtmıyor.

Leyla Liman Oruç beni taciz iddiasından değil 'fuatavni' paylaşımının altına yaptığım yorumdan ötürü engelledi.

Konu tamamen siyasi olduğu halde olay neden belden aşağı çekiliyor?

Nisan ayının son haftası yusdemoz@gmail.com hesabım çalındı bunu da o tarihte belirttim ve son olarak madem Leyla Liman Oruç haklı, neden 4 Mayıs'ta yaptığı fuatavni paylaşımını kaldırmış ve neden o paylaşımın altına yaptığım yorumu ve o yorumdan sonra 4 Mayıs 2018'de engellediğini söylemiyor?"

İşte o taciz mesajları:

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 19:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürbüz can
Gürbüz can - 11 ay Önce

Lağım senin yedi ceddindir....o......çocuğu...

Lokman Ates
Lokman Ates - 11 ay Önce

AKP yalamacı ve yalakları Feto ve Fetöcü arayıyorsa AKP'ni zirvesideki, Feto eli, eteği öpenlere, Feto'ya methiye düznleyenlere baksınlar!...

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151