AKP içinden muhalefete belge akmaya başladı, büyük skandallar ortaya çıkacak

Korkusuz yazarı Ahmet Takan bugünkü köşe yazısında bomba etkisi yaratacak bir iddiada bulundu.

AKP içinden muhalefete belge akmaya başladı, büyük skandallar ortaya çıkacak

Sedat Peker'in iddialarının ardından başlayan krizin AKP'de daha büyük çatlaklar oluşacağı görüşünü savunan Takan, parti içinden muhalefete önemli bilgi ve belge akışı başlatıldığını söyledi. 

Takan, " Yakında, “128 milyar dolar nerede?” den daha büyük skandalların ortaya saçıldığını görürseniz şaşırmayın derim!.. Muhalefet cephesinden gelecek, soru ve araştırma önergelerini de dikkatle takip etmenizi öneririm… Sedat Peker videolarının pabucu dama atılabilir!" dedi.

Takan, analizlere de yer verdiği yazısında şunları kaydetti:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Habertürk’te organize ettiği icraatın içinden programından sonra gelişmeler gösteriyor ki; saray iktidarında devam eden şiddetli iç çarpışma daha da ileri boyutlara varacak.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın çarşamba günü Süleyman Soylu’ya destek verdiği grup toplantısı konuşmasını analiz ederken, sizlere, buradan çok önemli bir haber verdiğimi düşünüyorum. O cümleleri hatırlatmak adına tekrar edeyim;

-Şimdilik kaydıyla, gelişmeler, Cumhur İttifakı içinde hakimiyet alanını genişleten Güvenlikçiler cephesinin istediği gibi gidiyor. AKP içinde başta “Gürcüler konseyi” olmak üzere diğer kliklerin modları düştü. “Buğz ederek” bir süre gelişmeleri izleyecekleri şeklinde etrafa izlenim veriyorlar!..

Okurlarımızdan ara sıra “bu ‘Gürcüler konseyi’ni biraz daha açar mısınız?” diye mesajlar alıyorum. Dikkatli okurlarımızın gözünden kaçmayacaktır, yeri geldiğinde epey açık ediyorum. Yeri ve zamanı geldikçe daha da açık etmeye devam edeceğim… Bir ipucu daha vereyim; “Gürcüler konseyi”ne aynı zamanda AKP içinde “1994 ruhunu” savunanlar olarak da bakabilirsiniz…

***

Saray iktidarı içinde kavga dövüşün nereye varacağını gösteren bir haberi dünkü Cumhuriyet Gazetesi’nde okuduk. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden kızağa çekilen ‘kara kutu’ diyebileceğimiz bir isim Türkiye devlet hayatında eşi benzeri görülmemiş bir meydan okumada bulundu.

Haber bomba gibi patlarken, Tayyip Erdoğan’ın eski şoförü AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Twitter hesabından Mustafa Çalışkan’a destek attı;

“Emperyalist bir darbe girişimi olduğu açık olan, 15 Temmuz ihaneti akşam ilk saatlerden itibaren meydanlarda olduğuna şahidim… O geceye ait birkaç resmi olsa da albüm çıkar mı bilmem…”

Yine bir bilgi tekrarında bulunayım; Mustafa Çalışkan damat Berat Albayrak’ın bürokrasi içinde en önemli kalelerinden biri… Mustafa Çalışkan’ın Süleyman Soylu’ya meydan okuyan açıklamasından anlaşılacağı üzere, bürokrasi içinde derinden giden kapışmalar artık gün yüzüne çıktı.

Pekii, saray klikleri arasında devam eden hararetli kapışma kamuoyuna nasıl yansıyacak?..

Soruma, siyasi kulislerden edindiğim bilgi ile cevap vereyim;

AKP bürokrasisinden, muhalefet partilerine yoğun bir bilgi ve belge akışı başladı. Dudak uçuklatacak bilgiler!.. Tabii ki, muhalefet, kendilerine ulaştırılan bilgilerin üzerine sazan gibi atlamıyor… Derinlemesine araştırmalar yapılıyor… Yakında, “128 milyar dolar nerede?” den daha büyük skandalların ortaya saçıldığını görürseniz şaşırmayın derim!.. Muhalefet cephesinden gelecek, soru ve araştırma önergelerini de dikkatle takip etmenizi öneririm…

Sedat Peker videolarının pabucu dama atılabilir!..

YORUM EKLE