AKP ile MHP arasına af girdi!

Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af çıkarılmasına yönelik sözlerine yanıt verdi. Kurtulmuş, "Gündemlerimizde af yok" dedi.

AKP ile MHP arasına af girdi!

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af ısrarı hakkında açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, " AKP ve MHP'nin gündemleri farklı" dedi.

Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Tabii ki MHP kendi görüşleri var, öncelikleri var. O çerçevede Sayın Bahçeli böyle bir temennide teklifte bulunuyor. Ama bizim de, Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, herhangi bir şekilde gündemimizde af konusu yok.

"PRATİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİL"

Bu MHP’nin gündeme getirmiş olduğu bir konudur. Yani tek bir partinin içerisinde iki farklı görüş değil, zaten seçim işbirliği yapmakta olan bir tanesinin Sayın Genel Başkanının bu konudaki ısrarlı bir şekilde af meselesini gündeme getirmesi.

Zaten pratik olarak da mümkün değildir, parlamento kapanmıştır. Türkiye ilk seferde gündemine af meselesini gündeme getirmiyor. Rahşan affının yapıldığı zaman hoş gelmesine rağmen sonradan önemli toplumsal tepkilere neden olduğunu biliyoruz. Bu gereklilikse gündeme gelir ama seçim öncesinde gündeme gelecek konu değil. Gelse de gündeme alacak konumda değiliz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
PekIYIspor
PekIYIspor - 1 yıl Önce

Kayıkçı kavgası yapıpta
Seçim masasını devirmeyin sakın.
Sizi ve kötüler olarak topunuzu 25haziranda Mutsuz edecegiz.
Sabredin az kaldı.

SIRADAKİ HABER