AKP'li Doğan “94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti''

Malatya'nın Akçadağ ilçesi AKP'li Meclis Üyesi Cumali Doğan, sosyal paylaşım sitesinde yaptığı “94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti. Tabii ki evet” paylaşımı, tepkilere neden oldu.

AKP'li Doğan “94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti''

DHA - Malatya'nın Akçadağ ilçesinin AKP'li Meclis Üyesi Cumali Doğan, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından, "94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti. Tabiiki evet” şeklinde paylaşımda bulundu. Doğan'ın bu paylaşımı büyük tepki çekti. Partisince savunması istenip disiplin kuruluna sevk edilen Cumali Doğan'ın AKP ile ilişiği kesildi.

AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, savunmasında Atatürk ve İnönü’yü hedef alarak paylaşımı yapmadığını sadece başka birinin yaptığı paylaşımı paylaştığını söylediğini iddia ederek, "İl yönetim kurulumuzda söz konusu paylaşımın tüzüğümüzün 117'nci maddesinin 1 ve 2'ncı fıkralarında sayılan hükümleri ihlal ettiği anlaşılmıştır. Partimizin temel değerlerine aykırı olarak, ilgili kişinin parti tüzüğünün 119'uncu maddesi gereğince tedbirli olarak disiplin kuruluna sevki ile parti ile ilişkisinin kesilmesine oy birliği ile karar verilmiştir" dedi.

CHP'DEN SUÇ DUYURUSU

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, tepki gösterdiği paylaşımı nedeniyle Cumali Doğan hakkında suç duyurusunda bulunulacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 02:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 4 yıl Önce

Başkanlık gelmeden azıttılar birde başkanlık gelirse siz düşünün nolur

cevat
cevat - 4 yıl Önce

Şimdi kâbus dönemi başlıyor

Mega SEPTİK
Mega SEPTİK - 4 yıl Önce

en içten dileklerimle Allah belanı versin.

Cemal157
Cemal157 - 4 yıl Önce

Allah bin türlü belanı versin inşAllah.