AKP'li eski vekilden İBB’nin satın aldığı Fatih’in tablosu ile ilgili çok konuşulacak yorum

AKP eski milletvekili ve Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, İBB’nin satın alarak İstanbul’a getirdiği Fatih Sultan Mehmet’in tablosu hakkında skandal yorum.

AKP'li eski vekilden İBB’nin satın aldığı Fatih’in tablosu ile ilgili çok konuşulacak yorum

AKP eski milletvekili ve Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, İBB’nin satın alarak İstanbul’a getirdiği Fatih Sultan Mehmet’in tablosunun iktidarı hiç mutlu etmediğini iddia etti.

Eski AKP milletvekili ve Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan bugünkü yazısında, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Bellini atölyesinde yapılan bir Fatih tablosunu İstanbul’a kazandırması iktidarı hiç mutlu etmedi. Oysa, bu güzel girişimden herkesten çok 'İstanbul bizim aşkımız' diyenlerin daha çok mutlu olmaları gerekmez miydi?" görüşünü savundu.

'İSTANBUL SUSUZ KALSA MUTLU OLACAKLAR...'

Ocaktan, "İnsan istiyor ki hayali bile cihana değecek kadar böylesine muhteşem bir şehre bütün siyasi ve ideolojik aidiyetlerimizi bir tarafa bırakarak bakalım... Ama ne yazık ki son yıllarda ayrıştırmanın, kutuplaşmanın aracı haline dönüşen siyasi aidiyetlerimiz, dünyanın en güzel şiirlerini yaratan bu şehre bakışımızı bile zehirlemiş bulunuyor. Maalesef bu kutuplaşmacı zihniyetten beslenen siyasal iktidarlar için İstanbul susuz kalsa, ya da çöpleri toplanmasa sanki kendilerini daha mutlu hissedecekler..." düşüncesini dile getirdi.

Ocaktan, "Keşke İstanbul’a siyasi aidiyetlerimizin dışına çıkarak, estetik bir dünyadan bakmayı başarabilsek. Ama olmuyor işte, siyasal hırslarımız kültürel ve sanatsal değerlerin evrensel kıymetine sadece yüreğimizin sesini dinleyerek bakmamıza engel oluyor. Kim nasıl değerlendirir bilemem, ama Fatih tablosu İstanbul’a çok yakıştı..." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344