AKP'li Fatma Şahin'den eski patronlarına ihale kıyağı!

AKP'li Fatma Şahin'den eski patronlarına ihale kıyağı tepki çekerken, bu kıyak akıllara, “Bakanı kendi bakanlığını kazıklarsa belediye başkanı da bunu yapar!..” Sözlerini getirdi.

AKP'li Fatma Şahin'den eski patronlarına ihale kıyağı!

Habererk / Haber Merkezi

Görevinden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ait ‘Nanoksia’ adlı şirketin, bakanlığa piyasanın üzerinde bir fiyata dezenfektan sattığı ortaya çıkmıştı.

Bakanlığa 175 TL’ye verilen beş litrelik dezenfektanın aracıya 100 TL’ye satıldığı belgelenmişti.

Bu da büyük tepkilere olmuştu.

AKP’Lİ FATMA ŞAHİN'DEN BÜYÜK PEŞKEŞ!

Cumhuriyet’in haberine göre; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraki GASKİ, Belediye Başkanı Fatma Şahin'in bir dönem çalıştığı SANKO Holding'e bağlı ÇİMKO'ya üç ayrı ihale verdiği ortaya çıktı.

Haberde, "GASKİ Enerji’nin 14 Nisan 2021 yılında yaptığı ‘dökme çimento ve torbalı çimento alım işi’ ihalesi için ise 7 milyon 518 bin 750 lira üzerinden sözleşme imzaladı. Bu ihale de istisna usulüyle yapıldı ve tek geçerli teklifi aynı şirket verdi. 21 Nisan 2021’de başlayan iş 21 Nisan 2022’de sona erecek" ifadelerine yer verildi.

İMAM CEMAAT METAFORU!

Bu iki ihale ve kazıklama haberleri sonrasında akıllara şu ifadeler geldi:

“AKP'li Fatma Şahin'den eski patronlarına ihale kıyağı! Bakanı kendi bakanlığını kazıklarsa belediye başkanı da bunu yapar!.. İmam cemaat metaforu yani!..”

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 12:10
YORUM EKLE