AKP'nin iki yüzlülüğü! Mansur Yavaş'a yasak Melih Gökçek'e serbest

Koronavirüs salgınıyla mücadelede Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından başlatılan yardım kampanyasına yasak getirip hakkında soruşturma açılırken 2015 yılında AKP'li Melih Gökçek'in Suriyeliler için başlattığı yardıma sessiz kalanlar iki yüzlülüğünü bir kez daha göstermiş oldu.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından başlatılan yardım kampanyasının AKP hükümeti tarafından durdurularak Mansur Yavaş hakkında soruşturma başlatılması büyük tartışmalara neden oldu.

Dönemin AKP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından 2015 yılında Suriyeliler için başlattığı “Bu Çaresizliğe Dur De” adlı yardım kampanyası için böyle bir soruşturma gereği duyulmamıştı.

MELİH GÖKÇEK'E SERBEST MANSUR YAVAŞ'A YASAK

Melih Gökçek o zamanki konuşmasında AKP'li belediyelerin Türkiye'ye örnek olduğunu söyleyerek meydanda yaptığı konuşmasında “Buradan giden yardımlar Suriyeli ve Iraklı Türkmen kardeşlerimize Ankara hemşerilerinin bir armağanıdır. Hepsi helal olsun” ifadelerini kullanmıştı.

Tüm bunlar yaşanırken koronavirüs salgınında yardıma muhtaç vatandaşları için yardım kampanyası düzenleyen Mansur Yavaş'a böyle bir soruşturma başlatılması da AKP'nin ikiyüzlülüğü olarak dikkatlerden kaçmamış oldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 14:21
YORUM EKLE