AKP yasa teklifi hazırladı "Erdoğan’a ‘gazi’ unvanı verilsin"

AKP, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a gazi unvanı verilmesi için yasa teklifi hazırladı.

AKP yasa teklifi hazırladı "Erdoğan’a ‘gazi’ unvanı verilsin"
banner170

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk tarafından hazırlanan teklifte; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gazilik unvanı verilmesine ilişkin maddeler yer alıyor.

“NİŞANE” DEDİ
Kanun teklifini hazırlayan Külünk, Külünk, “Erdoğan’a bu payenin verilmesi hem bir geleneğin devamı, hem de uluslararası kamuoyunda Türkiye’nin kararlığını gösteren bir nişane olacaktır” dedi.

‘Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Gazilik Unvanı Tevcihine Dair Yasa’ adıyla hazırlanan teklifin gerekçesinde Külünk özetle şunları vurguladı:

“Emek, fikir, ter dökülen ve bütün bir varlık ile can koyulan gazaların komuta edicilerine, mevzi bekleyenlerine ve dolayısıyla vatan uğrunda yara alanlara gazi deriz. Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk, manevi yönü ağır bu unvanını önemle kullanmış bir liderdir. Tam, bütün ve milli bağımsızlık yolunda vatan uğruna yalnız elini değil, tüm varlığını hasreden Sayın Cumhurbaşkanımız, özellikle Davos’taki ‘one minute’ çıkışının ardından karşı mevzilerin doğrudan hedefi haline gelmiş, saldırıların bizatihi muhatabı olmuştur. Cumhurbaşkanımızın verdiği mücadele bu manada birçok cephe savaşıyla ilerlemiştir. Öyle ki 7 Şubat MİT krizi bir cepheyken, Gezi hadisesi bir cephe, 17/25 Aralık darbe teşebbüsleri ve MİT TIR’larının durdurulması olayı yine başka cephelerdir.”

 Metin Külünk

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih23
fatih23 - 1 yıl Önce

gazilik az gelir el vurmuşken,yanına birde askeri rütbe ekleyin hani mustafa kemal mareşelya sizde bir yönünü bulun tayibe ekleyin...

vatansever
vatansever - 1 yıl Önce

Yalakalığın da böylesi....! Hangi muharebeye katılmış yahu??? Azıcık ciddiyet be azıcık!

as49
as49 - 1 yıl Önce

suriye sınırı MAYINLI halinden bu güne ulaşmıştır, katil eset, terörist eset naralarıyla, ilgisi olmayan meydanlarda çok gür şekilde abd-israil davasını savunmuş, bu günkü hilkat garibesi ortaya çıkmıştır. MAREŞAL yapılsın.

Lokman Ates
Lokman Ates - 1 yıl Önce

Hak ederse şehitlik unvanı verelim!...

gazi
gazi - 1 yıl Önce

ar yere düşmüş

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 1 yıl Önce

Millet vatan derdinde, vatandaş ünvan derdinde

Mine
Mine - 1 yıl Önce

Attan düşmüştü ya .. :)

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151