AKP'ye yaranmak için bakın nasıl komik duruma düştü: Serdar Ortaç’a göre Türk Lirası değer kazanmış

Serdar Ortaç AKP'ye yaranmak için Türk lirasının değerinin arttığını ifade etti. Sosyal medyada gündeme oturan bu ifadeleri nedeniyle sosyal medya kullanıcıları tarafından çok tepki aldı.

AKP'ye yaranmak için bakın nasıl komik duruma düştü: Serdar Ortaç’a göre Türk Lirası değer kazanmış

Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç’ın dolar kurunun 7,90 lira olduğu günlerde Türk Lirası’nın değer kazandığını savunması büyük tepki çekti. Ortaç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptıklarını beğendiğini belirterek, “Türk liramızı bile kıymetli hale getirdiler. Sadece değer açısından değil, görünüş açısından bile” dedi.

Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç’ın Türk Lirası açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Sabah gazetesinden Tuğba Kalçık’a konuşan Ortaç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve AKP’nin icraatlarını beğendiğini belirterek, Türk Lirası’nın değer kazandığını savundu.

Serdar Ortaç’ın sözleri şöyle:

Şükürler olsun daha iyiyim. Borçlarımı yapılandırdım. Devlet bankası olan Halkbank'dan kredi almıştım, banka pandemi sürecinde beni hiç sıkıştırmadı. İnanın ödeme yapmanız gerekiyor diye aramadılar bile. Özel bankadan aynı krediyi alsaydım eminim her şeyime çoktan icra gelirdi. Pandemiden dolayı dünya zor bir dönemden geçiyor. Bunun etkisini ülke olarak biz de hissediyoruz ama halimize şükretmemiz gerekiyor. 'Ekonomi kötü' diyenler var ama Allah'a şükür herkesin elinde son model cep telefonu, altında araba var. Nankörlük yapmayalım. Bizden çok daha zor koşullarda yaşayan onlarca ülke var dünyada. Ülkemizin değerini bilelim. Başkan Erdoğan ülkemize çok güzel yatırımlar yaptı. Bir geçmiş Türkiye'ye bakın, bir de bugüne. Öyle bir kesim var ki Türkiye'de Başkan Erdoğan ağzıyla kuş tutsa yine de eleştirir. Daha ne yapsın bu ülke için Erdoğan? Öyle büyük ve güzel yatırımlar yaptı ki görmemek imkansız. Hep olumsuza bakmamak gerekiyor. Dolar yükseliyor diye eleştiride bulunanlar, biz kendi SİHA'mızı üretiyoruz, bir de buna baksınlar. Türkiye yıllarca bir tek otomobil bile üretemezken şimdi savunma sanayimizin geldiği noktaya hayranlıkla bakıyorum.

TÜRK LİRASI DEĞER KAZANDI

Ben yandaş sanatçı değilim. Ben Başkan Erdoğan'ı seviyorum ama bu yandaşlık değil. Bakın iddia ediyorum; Erdoğan'ı eleştirenlerin torunları 200 sene sonra onu sevecek ve takdir edecekler. Niye biliyor musunuz? Türkiye'ye bıraktığı eserlerden, ülkemize yaptığı yatırımlardan dolayı... Herkesin görüşüne saygılıyım.

Ama kendi fikrim var ve bunu açıkça beyan ediyorum. Atatürk, Menderes, Özal ve son olarak da Erdoğan, bu ülke için çok önemli şeyler yaptı. Bakın benim babam CHP'liydi. Ben onun bu tercihine hep saygı duymuştum. Şimdi hükümetin yaptıklarını beğenmeyebilirsin, eleştirebilirsin buna saygı duyuyorum ama ben Başkan Erdoğan'ın ve AK Parti'nin icraatlarını beğeniyorum ve takdir ediyorum. İnsanlar da benim bu görüşüme saygı duymalı. Türk liramızı bile kıymetli hale getirdiler. Sadece değer açısından değil, görünüş açısından bile.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Serdar Ortaç’ın dolar kurunun 7,90 lirayı bulduğu günlerde “Türk liramızı bile kıymetli hale getirdiler. Sadece değer açısından değil, görünüş açısından bile” şeklinde söylediği sözler sosyal medyada büyük tepki çekti.

Twitter’da Serdar Ortaç’ın sözlerine gösterilen bazı tepkiler şöyle:

YORUM EKLE