Akşener Ayasofya'ya gidecek mi? İYİ Parti'den açıklama!

İYİ parti Genel başkanı Meral Akşener'in, Ayasofya'da 86 yıl sonra kılınacak Cuma namazına gidip gitmeyeceği netleşti.

banner311
Akşener Ayasofya'ya gidecek mi? İYİ Parti'den açıklama!

Parti Genel Merkezinden yapılan açıklamada "Pandemi konusunda daha önce de örnek davranış sergileyen Sayın Genel Başkanımız, bu kez de yine bilime kulak vermiş, ve tek bir vatandaşımızın bile sağlığını riske atmamak için, 24 Temmuz’daki programa katılmama kararı almıştır." denildi.

Açıklamada şu ifadelkere yer verildi "Ecdat yadigarı Ayasofya Camii’nin yeniden ibadete açılması ve 24 Temmuz Cuma günü kılınacak Cuma Namazı ile başlayacak yeni dönemin, ülkemiz, milletimiz ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

Bilindiği üzere;

Diyanet İşleri Başkanı sayın Ali Erbaş’ın, Ayasofya Camii’ndeki programa davet ettiği Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER, bu kıymetli davetten duyduğu memnuniyeti daha önce kamuoyu ile paylaşmıştı.

Ancak, yine kamuoyunun malumu olduğu üzere, Sayın Genel Başkanımız, koruma ekibinden bir polis memurumuzun Covid-19 testinin pozitif çıktığı günden itibaren 14 günlük bir karantina uygulamasındadır. Ve karantina süresi de 27 Temmuz Pazartesi günü sona erecektir.

Pandemi konusunda daha önce de örnek davranış sergileyen Sayın Genel Başkanımız, bu kez de yine bilime kulak vermiş, ve tek bir vatandaşımızın bile sağlığını riske atmamak için, 24 Temmuz’daki programa katılmama kararı almıştır.

Sayın Genel Başkanımız, Ayasofya programında partimizi temsilen; TBMM Grup Başkanımız Sayın Orhan Çakırlar, Parti Sözcümüz Sayın Yavuz Ağıralioğlu, Ve Kalkınma Politikaları Başkanımız, Prof. Dr. Sayın İsmail Tatlıoğlu’nu görevlendirmiştir.

İYİ Parti olarak; 24 Temmuz ve sonrasında, Rabbimizden, Ayasofya’dan yükselecek duaların kabulünü niyaz eder, aziz milletimizin bilgisine saygıyla sunarız."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.