Akşener CHP’ye hiçbir zaman sıcak bakmadı

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'ya konuşan CHP'li Barış Yarkadaş, Ak Parti-MHP ittifakının yerel seçimlerde de kurulacağını, Ak Parti'nin, düşen oylarını yerelde MHP'den tamamlamak için anayasa değişikliğine hazırlanarak, Cumhur İttifakı'nın yerelde de yasal zeminini oluşturmak istediğini söyledi.

İşte Yarkadaş'ın o açıklamaları:

"Millet İttifakı'nı Meral Akşener ve arkadaşları bir çırpıda bitirdiler. AKP kendine güvenemediği için yerel seçimleri Kasım'a almaktan vazgeçti. Mart'ta yapmayı tasarlıyorlar çünkü büyük bir kırılganlık olduğunu hissediyorlar. Toparlanmaya ihtiyaçlarının olduğunu düşünüyorlar. Her seçimi onlar bir röntgen filmi gibi görüyorlar, oradan açıp bakacaklar nerede ne kadar oy kaybettik diye.

AKP bir anayasa değişikliği ile yerel seçimlerde de ittifak modelini hayata geçirmek istiyor. Buna hazırlanıyorlar. AKP yerel seçimlere Cumhur İttifakı olarak girecek. Peki burada Millet İttifakı'nı oluşturan partiler ne yapacaklar? İyi Parti'nin birden bire böyle geri çekilmeye, ittifakı bozmaya hakkı var mı? CHP'ye borçlusun, CHP'nin taktiği olmasaydı Meclis dışındaydın. Kusura bakmasınlar, acaba selin önünden bir kütük kapabilir miyiz, MHP ile AKP af tartışmasına girmişken, bizi de unutmayın, biz de buradayız diye el mi salladılar Saray'a.

CHP'nin içinde olduğu Millet İttifakı'na Meral Akşener hiçbir zaman sıcak bakmadı."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet KURUGÖLLÜ
Mehmet KURUGÖLLÜ - 3 yıl Önce

Bu CHP zihniyeti siyasetten hiç anlamadığı gibi, Türk seçmenini de hiç tanımıyor. AKP den oy alamadan Başkan seçilemeyeceğini, CHP li bir adayın da AKP den oy alamayacağını bilemeyecek kadar siyasetten anlamayanlar Akşener' in 2 tura kalarak AKP ye kızgın ve küskün % 7-8 muhafazakar AKP tabanından oy alarak RTE nin indirilmesi fırsatını teptiler. RTE nin İnce yi parlatma tuzağına sazan balığı gibi atlayan CHP iller utanmadan İYİ P arttı suçluyorlar.

OSMAN KARAARSLAN
OSMAN KARAARSLAN - 3 yıl Önce

NE UMDUNUZ... İYİ PARTİYİ CHP SAFLARINA MI KATACAKTINIZ? SEÇİM İŞBİRLİĞİ YAPILDI VE BİTTİ. GEREKİRSE YENİ YENİ ŞARTLARDA YENİ İTTİFAKLAR YAPILIR. YA DA YAPILMAZ...

SONSUZA KADAR ADALET
SONSUZA KADAR ADALET - 3 yıl Önce

İşine bak Barış efendi!..Çok demokrat(!) partiniz evvela kongre taleplerine cevap versin!

kenan
kenan - 3 yıl Önce

Seçim kazanılmış olsa idi ne yapılacaktı.Parlementer sisteme döülecek,Hukukun üstünlüğü sağlanacak,üreten bir ekonomi için çalışılacaktı.Seçim kazanılmadığına göre ittifak bitse ne olur bitmese ne olur?Ancak yerel seçim için de ittifak yapılmalı derim.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344