Akşener hakkında “FETÖ üyeliği” suçlaması ile soruşturma başlatılmış

Meral Akşener hakkında “FETÖ üyeliği” suçlaması ile soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.

banner311
Akşener hakkında “FETÖ üyeliği” suçlaması ile soruşturma başlatılmış

Meral Akşener hakkında 2016’da başlatılan ve 3 yıldır bekletilen FETÖ soruşturmasına savcılık gizlilik kararı verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında FETÖ üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlattığı ortaya çıktı. 2016 yılında başlatılan soruşturma dosyası için savcılık Mayıs ayında gizlilik kararı verdi.

İYİ Parti Seçim İşleri Hukuk ve İnsan Hakları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Avukat Nasan Seymen, soruşturma ile ilgili Akşener’in ifadesine başvurulmadığını belirtti.

Meral Akşener avukatlığını yapan Seymen’in yapığı açıklama şöyle:

“Müvekkilim, İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener hakkında 2016 yılında FETÖ soruşturması başlatılmıştır. Asılsız iddialarla dayanaksız bir şekilde ve tümüyle siyasi sebeplerle açılan soruşturma dosyasında, o tarihten bu yana herhangi bir somut delil bulunmadığı adığı gibi, Sayın Meral Akşener’in de ifadesine başvurma ihtiyacı duyulmamıştır.

Tüm kamuoyunun malumu olduğu üzere, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nden sonra gerek müvekkilim Meral Akşener, gerekse müvekkilimin genel başkanı olduğu İYİ Parti hızlı bir yükselişe geçmiş bulunmaktadır. Bu yükselişin sonucunda birçok Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile İl Belediye Başkanlığı milletimizin takdir ve güveni ile Millet İttifakı adaylarına emanet edilmiştir. Son olarak da, müvekkilimin olağanüstü çabaları ve desteği ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi de unutulmaz bir sonuç ile neticelenmiştir.

Bu husus birilerini rahatsız etmiş olacak ki, 2016 tarihli soruşturma tekrar canlandırılarak 28.05.2019 tarihinde “SORUŞTURMA IÇERIĞININ ŞÜPHELI VEYA MÜDAFİİ TARAFINDAN ÖĞRENILMESİ HALİNDE SORUŞTURMANIN AMACININ TEHLIKEYE DÜŞECEĞİ DEĞERLENDİRİLEREK” dosya içeriğini inceleme veya belgelerden örnek alma yetkimizin kısıtlanmasına karar verilmiştir. Bugün yani 28.06.2019 tarihinde bu kısıtlama kararının kaldırılması talebiyle dilekçe vermiş bulunmaktayım. Malumunuz olduğu üzere; Gerek FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması gerekse müvekkilim Sayın Meral AKŞENER’e atılan FETÖ iftirasının ortaya çıkartılması amacıyla bizzat İYİ Parti TBMM Grubu tarafından araştırma önergesi verilmiş; ancak bu önerge iktidar partisi ve MHP oylarıyla reddedilmiştir. Bu soruşturmanın hukuk kuralları çerçevesinde sürdürülmesi ve sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılması için elimizden geleni yapacağız. Varsa Savcılık makamının ihtiyaç duyduğu tüm delilleri bizzat teslim edeceğiz. Ayrıca bizleri yargı erkini kullanarak sindirmeye çalışanlara karşı mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.

Sayın Genel Başkanımızın veremeyeceği hiçbir hesabı yoktur. FETÖ ile yıllarca kol kola olanların bizlere attıkları çamurlar hiçbir şekilde üzerimize yapışmaz. Bunu en iyi bilenler de 3 yıldır sebepsiz yere bekleyen soruşturma dosyasını bugün tekrar raftan indirtenlerdir. Üç yıldır açık olan dosyada toplanamayan hangi delil, 3 yıl sonra kısıtlama kararı verilerek toplanacaktır? Kısıtlama kararının kaldırılarak soruştumanın şeffaf bir şekilde, tüm milletimizin huzurunda yapılmasını istiyoruz. Müvekkilim Meral Akşener Türkiye’nin umududur. Bu umudu kimseye örseletmeyiz. Herkes haddini de hakkını da bilmelidir. Bilmeyenlere bildirmek ise İYİ’lerin görevidir. Hepinize iyi çalışmalar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 17:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 1 yıl Önce

FETO ariyorsan saraya bak damat arinc saban dişli ne istedilerde vermedik diyen Türk ordusuna ERGENEKON BALYOZ kumpaslarini kuran TÜRKLÜK düşmani bas fetoscu kimdir sor googleye cikiyor

Kürşat YÖRÜKOĞLU
Kürşat YÖRÜKOĞLU - 1 yıl Önce

FETO APO BARZANI SALİH MUSLIM PAPA ile el ele fotoları olan ALÇAKLAR'i taniyoruz sonuna kadar Millet ittifakı sonuna kadar AKŞENER

Yasin BULUT
Yasin BULUT - 1 yıl Önce

Bop eş başkanı fetoya her istediğini verdiğini ITİRAF edenler terör örgütüne yardım ve yataklık etmekten hesap versin sonra onu bunu tehtid etsin

fatih23
fatih23 - 1 yıl Önce

biraz geç kalmışsınız soruşturma açamadan boşuna beklmeniz sizin en büyük hatanız.ağa babalarınz neden bu kadar bekletti acaba.

kelkitli ülkücü
kelkitli ülkücü - 1 yıl Önce

fetöcü arayan akp ye baksın

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 1 yıl Önce

Fetö/parelel yapılanmasına 20 yıl önce dikkat çekerek uyarılarını yapan bir lidere bu tür suçlamalarda bulunmak hiç yakışmıyor.