Akşener'li Halk Arenası programına yasak geldi

banner155

İlçe Seçim Kurulu’ndan parkta yapılacak Halk Arenası programına  yasak geldi

Akşener'li Halk Arenası programına  yasak geldi
banner170

Meral Akşener’in konuk olacağı programın Sultanahmet’teki Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda yapılmasına Valilik izin vermişti.

Ak Parti’nin yaptığı itirazı reddeden İl Seçim Kurulu da programın söz konusu parkta yapılabileceği görüşünü bildirmişti.

İlçe Seçim Kurulu’nun tüm izinlere rağmen “Program yapılamaz” dediği alanda Ramazan ayında özel bir televizyon kanalı için Nihat Hatipoğlu 30 gün boyunca program yapıyor. 

Halk Tv’de 17 Haziran Pazar günü yapılacak Uğur Dündar’la Halk Arenası programının konuğu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener.

Programın açık alanda yapılması planlanınca, İYİ Parti İl Yönetimi İstanbul Valiliği’ne izin başvurusu yaptı. Valiliğin ‘Olur’ vermesi üzerine programın Sultanahmet’teki Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda yapılacağı duyuruldu.

Geçen hafta içinde programın yerine ilk itiraz Ak Parti’den geldi. İtirazı diğer partilerin görüşleri ile değerlendiren İl Seçim Kurulu “Programın başvurusu yapılan alanda yapılmasında sakınca yoktur” dedi..

İLÇE SEÇİM KURULU DEVREDE

Bu karar üzerine ikinci kez izni çıkan alan için Cumartesi günü akşam saatlerinde devreye Fatih İlçe Seçim Kurulu girdi.

Kurul söz konusu programın Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda yapılamayacağını bildirdi.

Ak Partililerin itirazlarını İl Seçim Kurulu’na yapmalarına ve oradan da olumlu karar çıkmasına rağmen, herhangi bir başvuru olmadan İlçe Seçim Kurulu’nun neden devreye girdiği merak konusu..

İYİ Parti İl Yönetimi şimdi İl Seçim Kurulu’na itirazda bulunacak.

Ancak “Siyasi” olduğu değerlendirilen karara karşı, Halk Arenası programı aynı gün ve saatte Büyükçekmece Kültür Park’ta yapılacak..
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Celil Pıstıl
Celil Pıstıl - 9 ay Önce

#SıçtığınızYasaklardaBoğulacaksınız!

musa aksoy
musa aksoy - 9 ay Önce

cok vede cok yanlis Bu kayirma cabalari toplumun her kesimini rahatsiz ediyor nedir bu ayrimcilik ????

SIRADAKİ HABER

banner151