Akşener veresiye ilaca şaştı kaldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Eskişehir'de. İlk olarak Alpu ve Sivrihisar'ı ziyaret eden Akşener daha sonra Eskişehir Büyükşehir Belediye Yılmaz Büyükerşen'i makamında ziyaret etti.

Akşener, ayrıca Yılmaz Büyükerşen Bulvarı'nda esnaf ziyareti yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine devam ettiği Eskişehir’de yaptığı açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. İlk ziyaretini Sivrihisar ilçesinde gerçekleştiren Akşener, yaptığı açıklamada, “2020 20 Ocak’ta başlattığım esnaf gezmesinin Eskişehir ayağındayım, Sivrihisar ilçemizdeyiz. Benimle beraber dolaşan gazeteci arkadaşlarım oldu birlikte esnafın dertlerini dinledik ve ona yönelik çare oluşturabilecek çözümleri hayata geçirmek için gayretlerimiz olacak, iktidarı bu konuda uyarmaya devam edeceğiz” dedi.

Alpu Belediyesi ziyarete dair: "İyi Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener, İlçemizde esnaflarımızla görüşmüş ve Belediye Başkanımız sayın Gürbüz Güller'i makamında ziyaret etmiştir. Ziyaret esnasında Belediye Başkanımız, İlçemizle ilgili genel konulardan bilgi vermiştir. Sayın Meral Akşener hanımefendiye ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

ARTIK İLAÇ DA VERESİYE!

Bir eczane sahibi Akşener'e veresiye defterini gösterdi. Özellikle pandemi döneminde veresiye yazdıranın çok olduğunu belirten eczacı, defterde yaklaşık 100 bin liraya yakın alacak olduğunu söyledi.

Merkez Eczane sahibi Rıza Koç, Meral Akşener’e veresiye defterini gösterdi. Özellikle pandemi döneminde veresiye yazdıranın çok olduğunu belirten eczacı, defterde yaklaşık 100 bin liraya yakın alacak olduğunu söyledi.

İlçede kasaplık yapan Cumhur Ekici ise, Genel Başkan Akşener’e elektrik faturalarının çok yüksek gelmesinden yakındı. Ekici, kasap dükkanına gelen 1300-1600 liralık faturalarını göstererek elektriğe gelen zamlara tepki gösterdi. Çay ocağı işletmecisi Özcan Kılıç ise kredi borçları nedeniyle otomobilini satmak zorunda kaldığını söyledi.

Meral Akşener esnaflardan aldıkları bilgileri ve sorunları grup toplantısında halka duyurduğunu belirterek, şunları söyledi: Ben çok şey biliyorum sanıyordum. Meğer bir şey bilmiyormuşuz. Eczanelerde alınan bu katılım paylarını vatandaşlar eczanenin aldığını sanıyor. Fiyatı 10.50 TL olan ilacın, katılım payları eklenince vatandaşlarımıza 45 TL'ye fatura edildiğini öğrendik. ‘Hastane kuyruklarını bitirdik’ diye gezenler, artık milletimizi eczaneden ilaç bile alamadan geri gönderiyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 18:03
YORUM EKLE