Albayrak'ın halı saha arkadaşı olduğunu söyleyerek esnafı dolandırdı

Kendisini Berat Albayrak'ın halı saha arkadaşı olarak tanıtan ve esnaftan 150 bin lira para toplayan zabıta memuru Ferhat Y. hakkında esnaf suç duyurusunda bulundu.

banner311
Albayrak'ın halı saha arkadaşı olduğunu söyleyerek esnafı dolandırdı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın adını kullanarak ve kendisinin halı saha arkadaşı olduğunu söyleyen zabıta hakkında dolandırıcılıktan suç duyurusu yapıldı. Mağdur vatandaşlardan birinin bunu 3 sene önce duyurması şaşkınlıkla karşılandı.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Berat Albayrak'ın halı saha arkadaşı olduğunu söyleyen ve daha sonrasında da güneş enerjisi tesisi kurduracağı vaadi doğrultusunda vatandaşları dolandıran zabıta memuru Ferhat Y. hakkında bir vatandaş suç duyurusunda bulundu.

150 Bin Lira Dolandırdı

O dönem Enerji Bakanı olan Albayrak ile çok eski arkadaş olduklarını söyleyen zabıta memuru hakkında konuşan esnaf İsmail Durmuş, zabıta müdürü ile birlikte yanlarına gelerek güneş enerji sistemi çok büyük bir gelir elde edeceklerini kendilerine söylediğini ve bunun karşılığında da açtıkları vakfa 150 bin lira para aktarımı yapılması gerektiğini ifade ettiğini belirtti.

Ferhat Y. tarafından sık sık rahatsız edilerek kendilerinden bir an önce bu parayı bulmalarını istediklerini dile getiren Durmuş, çaresiz bir durumda çek karşılığında araba alıp sattıklarını ve bundan çok büyük bir zarara uğradıklarını söyledi. Durmuş ayrıca bu zabıta memuruna Denizli'ye tayin olan zabıta müdürünün de mağdur konumunda olduğunu duyurdu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.