Ali Babacan: 1970'lerin fakir Türkiye'sine döndük

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı canlı yayın programında, Türkiye’nin ekonomik olarak dışa kapalı hale geldiğini ve 1970’lerdeki duruma dönüldüğünü söyledi.

banner311
Ali Babacan: 1970'lerin fakir Türkiye'sine döndük

Canlı yayın programına katılan Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TRT’de canlı yayında yaptığı ekonomiyle ilgili açıklamalara değindi. Türkiye’nin büyüme oranı ile ilgili rakamların gerçeği yansıtmadığın ifade eden Babacan, “Vatandaşın ekonomik tablosuyla iktidarınki çok farklı. Biz vatandaşla irtibat halindeyiz, vatandaşın hissettikleri ile iktidarın söyledikleri birbirine uymuyor maalesef” dedi.

''Biz bize yeteriz diyorlar ama yetmiyoruz''

Babacan, Türkiye’nin ekonomik olarak dışa kapandığını vurgulayarak, “Dışa kapanmak otoriter rejimlerin işine gelir. Ülkeyi çok daha kolay yönetilir. Dışa kapanırsınız medyayı da susturursunuz içeride ne derseniz doğru kabul edilir. Türkiye de bu yöne doğru gidiyor. Türkiye dışa kapandı. ‘Biz bize yeteriz’ diyorlar ama yetmiyoruz. Türkiye’nin kendi kendine yetemeyen bir ülke, hatta birçok alanda 1970’li yılların fakir Türkiye’sine dönmüş durumdayız. Bunun tek nedeni iktidarın kötü politikaları. Türkiye doğru politikalarla kendine kendine yetecek bir konuma gelebilir. Bunun için yeterli araçlara sahip” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.