Ali Saydam McKinsey'e karşı çıkanlara "düşük zekalı" dediği yazısını sildi

Yeni Şafak yazarı Ali Saydam, dünki yazısında McKinsey'i zekâ testi kabul etti ve karşı çıkanları düşük zekalı ilan etti

banner311
Ali Saydam McKinsey'e  karşı çıkanlara  "düşük zekalı"  dediği yazısını  sildi

Saatler sonra ise Cumhurbaşkanı McKinsey ile anlaşmanın iptal edildiğini açıkladı. 

Ali Saydam twitter hesabında Erdoğan'ın açıklamasına yer vermediği gibi zekâ ürünü yazısını da kaldırdı. 

İşte o yazı:

“İş, zekâ düzeyi tespiti için bir kriter noktası haline gelecek kadar garipleşti. İş dünyasına bir nebze yakın olan herkes, McKinsey’in ne iş yaptığını bilir. Bilmeyenler de internette şu üç kişinin (üçü de AK Parti’ye yakın değildir) McKinsey ile ilgili yazdıklarına göz atsalar, durumu hemen anlayacaklar. Bahsettiğimiz üç kişi şöyle: Atilla Yeşilada, Mert Yılmaz ve Önder Halisdemir.

Hal böyleyken durumdan vaziyet çıkarmaya çalışan şeamet tellaları, öküz altında buzağı arama refleksini sürdürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ne Düyun-u Umumiyesi kalıyor ne IMF’i, ne de maliyemizi yabancıların yöneteceği iddiası… Yerlilik millilik, millli bağımsızlık, ekonomik darbe girişimine karşı püskürtme stratejisini başarıyla uygulamak için yırtınan ekip gidip de işi süreç yönetimi ve kurumsal yönetimde danışmanlık hizmeti veren ve topu Türk danışmanlardan oluşan McKinsey’e ülkenin anahtarını teslim edecek…

İşte, bunu iddia edenlerin zekâ düzeyi konusunda ne düşünürseniz haklısınız. ABD Başkanı bağıra bağıra Türkiye’ye, şu kadar saat tanıdık, dediklerimizi yapmazsa yaptırım uygulayacağız, diye ayan beyan konuşurken; bizim arifler Türkiye’ye uygulanan ekonomik darbe girişimini görmezden gelip nasıl “dış güçler masalı” diye dalga geçmeyi vicdanlarına yedirebiliyorlarsa, McKinsey konusunda da yalana dolana dayalı tezviratı bir matah zannediyorlar.

Bakalım gelecek hafta Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklayacağını söylediği Enlfasyonla Topyekûn Mücadele konusunda, ne tür gerizekalı bir muhalefetle karşılaşacağız, çok merak ediyorum doğrusu…”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ustahasanoğlu
Ustahasanoğlu - 2 yıl Önce

Yalakalık zor zanaat.Metresi olduğun adamı her zaman memnun etmek daha zor.Bunlara Fino Köpeği diyenler var.Asla.Finonun bile bir haysiyeti şerefi var.Ali Saydam gibi Mehmet Barlas gibi Engin Ardıç gibilere başka bir verelim.Hayvan ismi verip o canlılara hakaret etmiyelim.

Sami Hocaoğlu
Sami Hocaoğlu @Ustahasanoğlu - 2 yıl Önce

Doğru demişsin.Tipe bak bir kilo bıyık var ama adam baştan aşağı yalama.Görünce kusasım geliyor.Ya insan şöyle bir düşünür; ben öldükten sonra millet yazılarıma bakıp küfretmez mi?

Yalaka
Yalaka - 2 yıl Önce

Yalaka

Mukaddes goz
Mukaddes goz - 2 yıl Önce

Amcam biyiklarini kes seni cok dusuk zekali gosteriyor

Keriman Tevhit Ertuğrul
Keriman Tevhit Ertuğrul - 2 yıl Önce

Yıllar önce bu adamı(!) beğenirdim.Yazıklar olsun...

Feridun akdeniz
Feridun akdeniz - 2 yıl Önce

Fırıl fırıl

Nazan Yazıcı
Nazan Yazıcı - 2 yıl Önce

Zavallı yandaşlar ,aynı hızla dönemiyorlar.

habip yüksel
habip yüksel - 2 yıl Önce

diz çökmüş durumdalar !!! salaklar bir gün bu hallerine çok üzülecekler ama iş işten geçmiş olacak