Alperen Ocaklarından Sinagog Önünde İsrail Protesto

banner155

İsrail  devleti tarafından Mescid-i Aksa'nın kapılarına metal arama detektörleri yerleştirmesinden sonra yaşanan olaylar nedeniyle Beyoğlu'nda bulunan Neve Şalom Sinagogu'nun önüne gelen Alperen Ocaklarına bağlı bir grup, burada İsrail Devletini protesto etti.

Alperen Ocaklarından Sinagog Önünde İsrail Protesto
banner170

Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican burada bir açıklama yaptı. Mican açıklamasında, "Uzun zamandan  beri Mescid- i Aksa'da terörist devlet İsrail kardeşlerimize zulüm yapmaktadır. Uzun yıllardan bu zamana kadar İsrail Mescid-i Aksa'da Cuma namazı kılınmasını yasaklamıştır. Sadece yasaklamakla kalmamış, mabedimizin girişlerine x ray cihazları koyarak, Filistin'li kardeşlerimizi taciz etmektedir. Kardeşlerimiz Mescid-i Aksa'sa ibadetlerini yapamamaktadır. Bu din, inanç, ibadet özgürlüğüne ipotek koymaktır" dedi.

"BİZDE SİZİN BURADA İBADET ÖZGÜRLÜĞÜNÜZÜ ENGELLERİZ"
Mican, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi, "Biz burada eylem gerçekleştiriyoruz. Siyonistler aklını başına alsınlar. Bizim kardeşlerimizin ibadet özgürlüğünü engellemesinler. Nasıl orada bizim ibadet özgürlüğümüzü engelliyorsanız, bizde sizin burada ibadet özgürlüğünüzü engelleriz. Nasıl bugün burada durduysak, yarın da geliriz.  Buradan içeriye giremezsiniz. "
Grup basın açıklamasının ardından buradan ayrılmaya başladığı sırada, bazı kişiler sinagog kapısını tekmeleyip kapıya taş attı. Grup daha sonra dağıldı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 10:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memocan
Memocan - 2 yıl Önce

Alperen Ocakları adı altında toplanmış kişiler AKP İsrail ile anlaşma yaparken neden AKP önüne gidip eylem yapmadınız. İsrail her gün Müslüman öldürüyor sizden çıt çok taki RTE çıkıp ey İsrail dedikten sonra toplanıyorsunuz Irak'ta Suriye'de bir çok Müslüman DEAŞ tarafından öldürüldü sesiniz çıkmadı çünkü siz DEAŞ ın ta kendisisiniz düşünemeyen topluluk

habip eren
habip eren @Memocan - 2 yıl Önce

alperenler akp ile aynı saftadır bunu herkes biliyor

SIRADAKİ HABER

banner151