"Andımızı" yasaklayan AKP, bu andı okutuyor

banner155

Videoda, 6. sınıf öğrencilerinin öğretmenin talimatı doğrultusunda ayağa kalktığı ve "Elimizde Kur’an, kalbimizde iman, Müslüman’ız Müslüman, yaşasın İslam..." şeklinde devam eden bir metni hep birlikte okuduğu görünüyor.

"Andımızı" yasaklayan AKP, bu andı okutuyor
banner170

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medyada paylaşılan bir videoda ortaokul öğrencilerine okutulan yemine tepki gösterdi.

Yarkadaş, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda şeriat provaları yaptırıldığını savundu.

Yarkadaş, bu görüntülerin eline yeni ulaştığını belirterek "Andımızı niye kaldırdıkları bunları izleyince daha iyi anlaşılıyor, AKP gerici emellerine çocukları da alet ediyor" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haksun Acet
Haksun Acet - 1 yıl Önce

Türklüğü Atatürkcüğü unutturma çabası.Müslüman kardeşler felsefesindesiniz diyenlere de kızmayacaksınız

Balaban Beyi
Balaban Beyi - 1 yıl Önce

AKP baştan ayağa TÜRKLÜK DÜŞMANLIĞI ile malüldür maalesef... Çok üzücü bir durum.Türkiye Cumhuriyetini kuran iradenin hedefi " asli unsur olan Türklük " çevresinde Milli bir Devlet kurmak ve Türk Milleti mensubiyeti çerçevesi içinde TÜRK MİLLETİNİ hayata geçirmekdi. Bunda da çok büyük ve ciddi mesafe alınmıştı. Ancak bu EMPERYALİST DEVLETLERİN İŞİNE GELMEDİ.. İçerde yandaşlar bularak Türkiyede " Türklük karşıtı akımlar " oluşturmak istediler. Bunun için de öncelikle ve maalesef Sünni İslamcılığı seçtiler..
Türkiyede durum genel hatlarıyla budur.HEDEF TÜRK ve TÜRKLÜK tür..
Aslında EMPERYALİSTLER bu taktiği bütün dünyada uygulamaktadırlar.. Bakınız şu sıralar Ortadoğunun haline...!! Din ve Mezhep savaşı ..

SIRADAKİ HABER

banner151