Askerin yeni yemek duası "Allahımıza hamdolsun"

banner155

İçişleri Bakanlığı kışlalara genelge gönderdi. Bundan böyle askeriyedeki yemek duaları 'Tanrımıza hamdolsun' diye değil, 'Allahımıza hamdolsun' diye başlayacak.

Askerin yeni yemek duası "Allahımıza hamdolsun"
banner170

Kanal D Ana Haber'den Özgen Bingöl'ün haberine göre, kışlalardaki yemek duası değişiyor.

'Tanrımıza hamdolsun, milletimiz varolsun' şeklinde başlayan yemek duası artık "Allah'ımıza hamdolsun" diye başlayacak. İçişleri Bakanlığı konu ile ilgili değişikliğe gitti ve Jandarma Genel Komutanlığı'na yazı gönderdi. Uzun zamandır 'Tanrı' kelimesine itirazlar vardı.

VATANDAŞ TBMM'YE BAŞVURMUŞTU
Konu ile ilgili 2016 yılında Mersin'de yaşayan bir vatandaş TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvurarak, yemek duasında geçen 'Tanrı' kelimesinin değiştirilmesini istemişti. Komisyon, talebi Milli Savunma Bakanlığı'na sormuştu. Bakanlık "TSK'da yemek duası uygulamasının yıllardır devam eden yerleşik bir uygulama olduğu değerlendirilmiştir" yanıtı göndermişti. Komisyon, dilekçe ile ilgili başka bir işlem yapmama kararı almıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Siyasal islamin ayak sesleri biten ve yok olmaya yuz tutmus AKP kolesi TSK. Artik sanirim burada taktire deger tek kurum AKP bu kadar insani nasil dize getiriyor anlamis degilim helal olsun. Eskiden asker gordugumuz zaman gururlanirdik simdi gordugumuz zaman hic bir sey maalesef anlam ifade etmiyor.

Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Ne diyelim Allah yinede askerlerimizi korusun...Amin

SIRADAKİ HABER

banner151