Aslında herkesi 'Erdoğan' satmış

AK Parti’de yeni parti kurma çalışmaları ile başlayan süreç, geçmiş yıllardaki hesaplaşmaları da gün yüzüne çıkardı.

Aslında herkesi 'Erdoğan' satmış

Erdoğan'ın "sırtımızdan vurdular" çıkışının, parti içindeki kaosu daha da derinleştirdiği belirtiliyor.

Yeniçağ'dan Muharrem Kılıç'ın haberine göre,  AK Parti’de yerel seçimlerin ardından gün yüzüne çıkan kaos ve çekişme sürüyor. Parti içerisindeki tarafların birbirini ihanetle suçlamaları, Erdoğan’ın partiden kopanlar için ‘sırtımızdan vurdular’ ve ‘ümmeti bölmeyin’ açıklamaları Davutoğlu kanadını rahatsız etti.

Davutoğlu’na yakın isimler, Erdoğan Refah Partisi ve Erbakan’dan ayrılıp yeni parti kurarken “ümmeti bölmedi mi” diye Erdoğan’a gönderme yaparken, “Ortada ne ümmet ne de ümmetin lideri var. Her İslam ülkesinde iki üç tane halifelik iddiasında olan şahıs var. Herkes halifelik peşinde. Erdoğan’ın anladığı ümmet AK Parti’ye oy verenler ise, diğer partilerdeki insanlar Müslüman değil mi?” diyerek Erdoğan’ın boş bir çaba içinde olduğunu belirtti.

AK Parti içerisinde Davutoğlu’na yakın bir başka isimse, Erdoğan’ın kendilerini ihanetle suçlamasına tepki göstererek, “Geçmişte Abdullah Gül, Ali babacan ve Davutoğlu’nu Erdoğan’ın nasıl tasfiye etmeye çalıştığını herkes biliyor. Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı devir teslim töreninden bir gün önce AK Parti’de kongre kararı alıp Gül’ün AK Parti’ye geri dönmesini ve kongrede genel başkan olmasın engelleyen Erdoğan değil mi? Seçim kazanan bir Başbakan olan Davutoğlu’nun istifasını isteyerek daha düşük profilli bir başbakan olan Binali Yıldırım’ı başbakanlığa taşıyan Erdoğan değil mi? Ali Babacan faiz indirimine direnmesi sonucu damadını ekonominin başına getirip Babacan’ı tasfiye eden Erdoğan değil mi? Bütün bu yaşananlar ortadayken bugün milletvekili dahi olmayan Gül, Babacan ve Davutoğlu mu Erdoğan’ı satmış? Erdoğan mı onları tasfiye etmiş? Bütün bunlar kamuoyunun önünde cereyan eden olaylar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 13:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim BAKAÇ
İbrahim BAKAÇ - 1 hafta Önce

SAYIN DAVUT OGLUNU DAVUT OGLU YAPAN BAŞAKAN ERDOGANDIR SAYIN ABDULLAH GÜLÜ DE BURALARA KADAR TAŞIYAN ONU BAŞBAKAN REISI CUMHUR YAPAN YINE BAŞKANDIR BUNLARI INKAR EDIP ARKASINDAN KUYU KAZIYORLARSA COK AMA COK AYIP BENCE BENIM KADAR SAYIN BAŞKANA KIZAN YOKTUR AMA HAKKINI YEDIRTMEMDE BEN KIZIYORUM SURIYELILER IÇIN BENIM OGLUM YIGENIM SURIYEDE CARPIŞIYORLAR ONLARDA BURADA ORADA CARPIŞANLARIN KARISINA KIZ KARDEŞINE SATAŞIYORLAR BU ADALET DEIL DEFOLUP GITSINLER VEYA TAKSIMDE EGLENIYORLAR GEREGININ YAPILMASI YANI GITMELERI LAZIM BENCE

Kaf-ı Türki
Kaf-ı Türki - 1 hafta Önce

20 yıllık proje idi . nihayet bitiyor. bundan sonra önemli olan , dışarıda pişirilip yerli diye satılacak olan birinin gelmemesi . Erdoğana Adiyos

SIRADAKİ HABER