Atatürk’ün fotoğrafı üzerine “Satılık” tabelası...

MÜSİAD'ın Çanakkale Şubesi, 18 Mart dolayısıyla binasına Atatürk posteri ve Türk Bayrağı astı.

Atatürk’ün fotoğrafı üzerine  “Satılık” tabelası...

Atatürk’ün fotoğrafı binanın satılık tabelasının altına asıldı. “Kasıt yok” diyen Şube Başkanı Yıldız, durumu ‘rüzgarın azizliği’ne ve ‘sekreterin dikkatsizliği’ne bağladı...

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre Çanakkale Deniz Zaferi'nin Yıldönümü büyük bir coşku ile kutlanırken, yurdun dört bir yanında binlerce vatandaş şehitliklere akın etti. Kutlama ve anmaların merkezi Çanakkale oldu. 18 Mart Stadyumu'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı coşkulu törenler düzenlendi. Kent Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları ile donatıldı. Ancak bir görüntü vardı ki, hem Cumhuriyet'in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına, hem de zafer kutlamalarına gölge düşürdü.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

İktidara yakınlığı ile bilinen patronlar kulübü Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Çanakkale'deki şubesinde, Atatürk'ün resmi, binanın ‘satılık' ilanının altına asıldı. Görüntü vatandaşların tepkisine yol açtı. Çok sayıda Çanakkaleli fotoğraf çekerek sosyal medyada yayınladı. Sosyal medyada vatandaşlar, MÜSİAD'a sert eleştiriler yöneltti.

‘KASIT YOK, DİKKATSİZLİK VAR…'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız ise tepkiler üzerine şu açıklamayı yaptı: “O bina 3-4 aydır satılık. Sekreter de oraya 18 Mart nedeniyle bayrak ve Atatürk posteri asıyor. Rüzgar ters çevirince Atatürk posteri altta kalıyor. Böyle bir görüntü ortaya çıkıyor. Kasıtlı bir durum söz konusu değil. Sekreterimizin dikkatsizliği.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER