Ayçiçek yağlarına alarm taktılar!

Ayçiçek yağında son 3 aydaki fiyat artışı yüzde 40’ı buldu. 5 litrelik yağın fiyatı 80 liraya yaklaşmış durumda. Ayçiçek yağının fiyatlarındaki büyük artış, sosyal medyada gündem konusu olmuştu. Yine sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafta, ayçiçek yağlarına alarm takıldığı görüldü.

Ayçiçek yağlarına alarm taktılar!

Ayçiçeği yağı fiyatları cep yakıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ağustos-kasım arasındaki 3 aylık süre içinde ayçiçeğine gelen zam oranı yüzde 40. Marketlerde 5 litrelik ayçiçeği yağları 40-50 lira arasında seyrederken bugün 60-70 liraya dayanmış durumda. Bazı markalarda fiyat 80 liraya kadar çıkıyor. 

Mutfağın vazgeçilmezleri arasında yer alan ayçiçek yağlarının fiyatlarındaki büyük artış, uzun süreden bu yana vatandaşın gündeminde yer alıyordu. Sosyal medya hesaplarından ayçiçek yağları ile ilgili paylaşımda bulunan vatandaşlar, yağın kilosunun 85 liraya kadar ulaştığını bildirmişti.

Fiyatlarında önemli bir yükseliş gerçekleşen ayçiçek yağları ile ilgili yeni gelişme yaşandı. Buna göre sosyal medyada bir vatandaş tarafından paylaşılan fotoğrafta, ayçiçek yağlarına hırsızlık tehlikesine karşı alarm konulduğu görüldü.
Söz konusu fotoğraf, çok sayıda paylaşım ve yorum aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
önder kaya
önder kaya - 8 ay Önce

ayçiçek yağına alarm takan zeytinyağının etrafına mayın döşer herhalde :)