Ayda bebekten annesi için yürek yakan sözler

İzmir'de meydana gelen yıkıcı depremin ardından enkaz altında kalan ve 91 saat sonra kurtulan Ayda'dan annesi için yürek yakan sözler geldi.

banner311
Ayda bebekten annesi için yürek yakan sözler

İzmir'de meydana gelen yıkıcı depremin ardından enkaz altında kalan ve 91 saat sonra kurtulan Ayda'dan annesi için yürek yakan sözler geldi. Ayda'nın babası Uğur Gezgin, "Annesinin öldüğünden haberi yok. 'Baba, annem kedilerden çok korkar. Sokakta daha fazla yürüyemez. Yakında eve gelir. Annem eve gelince birlikte pikniğe gideceğiz' diyor" ifadelerini kullandı.

Sabah Gazetesi'nden Ceyhan Torlak'ın haberine göre, İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen yıkıcı depremin ardından eşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan acılı baba Uğur Gezgin, duygularını paylaştı.

"ANNEM EVE GELİNCE BİRLİKTE PİKNİĞE GİDECEĞİZ' DİYOR"

Kızının sağlık durumunun her geçen gün daha da iyiye gittiğini ifade eden Gezgin, "Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Kızımla şu an aynı odada kalıyoruz. Eşim kedilerden korkardı. Kızım Ayda annesinin kedilerden korktuğunu biliyor. Annesinin öldüğünden haberi yok. Annesinin gezmeye gittiğini ve geleceğini sanıyor. Kızım bana, 'Baba, annem kedilerden çok korkar. Sokakta daha fazla yürüyemez. Yakında eve gelir. Annem eve gelince birlikte pikniğe gideceğiz' diyor." diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde en çok hasarı Bayraklı ilçesi Manavkuyu mahallesindeki binalar gördü. Rıza Bey Apartmanı'nda aralarında Ayda'nın annesi Fidan Gezgin'in de bulunduğu 37 kişi hayatını kaybetmişti. 3 yaşındaki Ayda ise 91 saat sonra 3 Kasım'da binanın enkazından sağ olarak çıkarılmıştı. Ayda'nın 8 yaşındaki ağabeyi Atakan okulda, babası Uğur Gezgin ise işyerinde olduğu için depremden sağ kurtuldu.

Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'ndeki tedavisi tamamlanan Ayda, geçtiğimiz günlerde taburcu oldu. Tüm Türkiye'nin ilgi odağı olan Ayda'yı aralarında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da bulunduğu çok sayıda kişi ziyaret etti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri de minik Ayda'yı yalnız bırakmadı. Bakanlık, Ayda'nın zorlu süreci en iyi şekilde atlatabilmesi için psikolog görevlendirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.