Ayyıldız Hareketi’ne Ankara’da büyük ilgi!

Ayyıldız Hareketi Ankara il başkanlığının gerçekleştirdiği kahvaltı programı coşkulu bir davada gerçekleşti. Habererk Genel Yayın Yönetmeni İsmail Türk de bu kahvaltıda bulundu.

Habererk/ Özel Haber

Ayyıldız Hareketi Ankara il başkanlığının gerçekleştirdiği kahvaltı programına Genel Yayın Yönetmenimiz İsmail Türk ve birçok Ayyıldız Hareketi gönüllüsü katıldı.

Programın coşkulu bir havada geçtiği görüldü.

“ANKARA BU KONUDA HIZLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜMEKTE MAYAMIZ TUTTU”

Genel Yayın Yönetmenimiz İsmail Türk bu kahvaltı programındaki atmosferi Habererk okuyucuları için anlattı.

İsmail Türk, “Habererk okuyucuları sizlere Ayyıldız Hareketi’nin Ankara İl Başkanlığı’nın tertip ettiği bu muhteşem kahvaltı ile ilgili bilgilendirmek istiyorum.

Masalara çevirelim kameramızı. Allaha şükürler olsun Ankara bu konuda hızlı bir şekilde büyümekte mayamız tuttu” dedi.

“SAKARYA MUHAREBELERİNİ 100. YILINDA HAL ETTİĞİ GİBİ KUTLAYACAĞIZ”

İsmail Türk’ün bu ifadelerinden sonra Ayyıldız Hareketi’nin Lideri Ümit Özdağ’dan dikkat çeken açıklamalar geldi.

Ümit Özdağ, “Yarın arkadaşlar Sakarya Muharebeleri ve Sakarya zaferinin 100. Yıl dönümü. Sakarya muharebeleri 1683’te 2.Viyana önünde çekilmeye başlayan Türk Milleti’nin Türk devletinin ve Türk ordusunun 1921’de Sakarya kıyılarına kadar ve Sakarya kıyılarında duran geri çekilmesinin son adımı ve daha sonra İzmir’e Hatay’a Kıbrıs’a kadar ilerlemesinin de ilk adımıdır. Bu büyük zafer aynı zamanda şairin de söylediği gibi Türk tarihinin bir nehri bir muharebenin sırtına vurulmuş halidir. Sakarya’da 1. ve 2. Kosova’nın Sırp Sındığı’nın Mohaç’ın hesaplaşması vardır. Sakarya muharebelerini 100. Yılında hak ettiği gibi kutlayacağız” ifadeleri kullandı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN:

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2021, 13:09
YORUM EKLE