Aziz Sancar’dan Erdoğan’ın davetine tokat gibi yanıt!

Aziz Sancar’dan Erdoğan’ın davetine tokat gibi yanıt geldi.

Aziz Sancar’dan Erdoğan’ın davetine tokat gibi yanıt!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini Birleşmiş Milletler'e davet ettiğini söyleyen Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Erdoğan’a verdiği yanıtla dikkat çekti.

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, TEKNOFEST’in gerçekleştirildiği Atatürk Havalimanı’na geldi. Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nin mezuniyet töreni öncesi basın mensuplarının sorularının yanıtlayan Prof. Dr. Sancar, “Ben buraya Türk dünyasına bilimi ve teknolojiyi teşvik etmek için geldim. Burada gördüklerim gerçekten beni gururlandırdı. Bana cesaret verdi. Geleceğimiz için umudum çok büyük. Bunu gerçekleştiren herkese ve gençlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BENİM SİZİN GİBİ UÇAĞIM YOK, HER YERE GİDEMEM”

Gelecek Nobellerin TEKNOFEST’te çıkabileceğini söyleyen Prof. Dr. Sancar, “Cumhurbaşkanımız bana çok değer veriyor. Bütün etkinliklere davet ediyor. Hatta Birleşmiş Milletler’e davet etmişti. Ben de ‘Cumhurbaşkanım benim sizin gibi uçağım yok, her yere gidemem. Ancak TEKNOFEST’te kesin geleceğim ve sizinle ödüllüleri vermeye katılacağım’ dedim” şeklinde konuştu.

“MEMLEKET SEVGİSİNİ UNUTMAYIN”

Prof. Dr. Sancar, “Gençler çok çalışın. İşler yolunda gitmediğinde inatçı olun. Fatih Sultan Mehmet’in dediğin gibi ‘Ya o beni alır ya da ben onu alırım’ düşünceyle hareket edin ve son olarak memleket sevgisini unutmayın” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344