Bahçeli, Alparslan Türkeş Vakfı’nı uyardı: Hoşgörü dönemi kapandı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den peş peşe tweetler geldi.

Bahçeli, Alparslan Türkeş Vakfı’nı uyardı: Hoşgörü dönemi kapandı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Alparslan Türkeş Vakfı’nı uyardı.

“BU AŞAMADA HOŞGÖRÜ DÖNEMİ KAPANMIŞTIR, BUNDAN BÖYLE…”

Bahçeli, “Bu aşamada hoşgörü dönemi kapanmıştır. Bundan böyle gaye ve gerekçesi ne olursa olsun Merhum Türkeş Bey’in istismarına müsaade edilmeyecektir. Alparslan Türkeş Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu tarihi gerçek değişmeyecek, değiştirmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin diğer paylaşımları şu şekilde:

“Büyük devlet ve siyaset insanları yaşadıkları dönemin dışına taşan, ebediyete irtihal etseler de duruşlarıyla, fikirleriyle ve imrenilecek mücadele hayatlarıyla maşeri vicdanda müstesna bir yer edinen öncü ve örnek şahsiyetlerdir. Onlara hürmet duymak asıldır, esastır.”

“Partimizin Kurucu Genel Başkanı Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş Bey işte böylesi bir karakter vasfına sahip, böylesi bir mizaç ve ahlak derinliğine haiz bir değerdir. 80 yıllık ömrüne pek çok ilki sığdırmış, davamızın hamuruyla yoğrulmuş bir liderdir.”

“Merhum Türkeş Bey Türk milletinin sinesinden doğmuş, en çetin şartlarda ülküleriyle sivrilmiş, ardından da muhterem iz ve eserler bırakarak aramızdan ayrılmıştır. Nihayetinde onun iki emaneti vardır: Birincisi Milliyetçi Hareket Partisi, ikincisi de Ülkü Ocakları’dır.”

“Hamd olsun bugüne kadar emanetlerine en küçük leke düşürülmemiştir. Merhum Türkeş Bey milletine ve ülkücü ömürlere mal olmuştur. Onu arayanların bulacağı kaynak, tanımak isteyenlerin müracaat edecekleri mercii Üç Hilal’dir, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in ta kendisidir.”

“Aziz hatırasını samimiyetle idrak etmek, davamızın ilkelerini sadakatle savunmak, fikir ve hizmetlerinin doğru anlaşılmasını ve anlatılmasını sağlamak maksadıyla ‘Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı’ kurulmuş ve tarihi bir adım atılmıştır.”

“Bugüne kadar farklı partilerde, farklı oluşum ve organizasyonlar altında Merhum Başbuğumuz kıyasıya istismar edilmiş, siyasi çıkar ve ikbal hesapları uğruna adı ve anısı malzeme yapılmıştır. Bu haksızlığa, bu nezaketsizliğe yıllarca hoşgörü adına tahammül gösterilmiştir.”

“Bu vesileyle “Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı”nın hayırlı olmasını diliyor, Kurucular Kurulumuzla Mütevelli Heyetimiz içinde görev alan dava arkadaşlarıma başarılar temenni ediyorum. Merhum Başbuğumuzu ve aziz şehitlerimizi de rahmetle, hürmetle anıyorum.”

“Türkeş soyadını kullanıp zillet değirmenine su taşıyanlara Milliyetçi-Ülkücü Hareket göz yummayacaktır. Hatıralarımızı, hüviyetimizi, haysiyetli mazimizi çarpıtan menfaatperestlere tepkisiz kalınmayacaktır. Bizden söylemesi, yanlışa düşenler sonuçlarına katlanacaktır.

“Onun siyasi mirası ve fikri sahibi Milliyetçi Hareket Partisi’dir, sevdalıları ülkücüler ve milli gönüllerdir. Ülkücünün yeri orası, burası değil, kuşkusuz Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Merhum Başbuğumuz üzerinden nifak mevziisi kazmak isteyenlere fırsat verilmeyecektir.”

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2021, 16:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
HALİL GÜNGÖR.
HALİL GÜNGÖR. - 6 ay Önce

Peki 'Türkeş' soyadını (evladı olduğu için) kullanan Ahmet Kutalmış'a nasıl bir tavırla hoşgörü gösterilmeyecek! Başka partiye katılmasına ne yapılarak izin verilmeyecek. 60-70 Yaşlarında 'ülkücü- Türk Milleyetçisiyim' Türkeş'çiyim diyen aksakallara nasıl ne şekilde fırsat verilmeyecektir. Bence aile içinde evlerinde de bir araya gelmeleri ''basılarak!!!'' engellenmeli!!!

Ülkü kim siz kim mhp
Ülkü kim siz kim mhp - 6 ay Önce

Mhp çizgisinden çıkmıştır Başbuğun emanetine sahip çıkmamıştır Erciyes kurultayı dahil tüm emanetini hiçe saymıştır

Ali bey
Ali bey - 6 ay Önce

Mafya ile katiller ile hırsız bölücüler ile olanlar Başbuğu temsil edemez. Bahçeli boş konuşan biri...