Bahçeli ilginç açıklamalar yapmaya devam ediyor

AKP'ye başkanlık desteği verdiğinden tabanı kaybeden BAHÇELİ muhalif ülkücülerden sonra şimdi de Aydınlıkçıları FETÖ'cü olmakla suçladı

Bahçeli ilginç açıklamalar yapmaya devam ediyor

İsmet Özçelik'in Aydınlık gazetesindeki yazısı şöyle:
 

"Hande Fırat. Genç kuşağın başarılı televizyoncularından. Kamuoyu onu daha çok 15 Temmuz ABD/FETÖ darbe girişimi gecesinde tanıdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı cep telefonundan yayına bağlamıştı. Erdoğan’ın cep telefonu üzerinden verdiği mesajlar darbe girişiminin kırılma anlarından biri oldu.

Erdoğan çevresinde ve AKP’de “kahraman” ilan edildi. Doğan grubu da Hande’yi amiral gemisi Hürriyet’in Ankara temsilcisi yaptı.

Son dönemlerde kendisine özel ilgi gösteriliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yurt dışı ziyaretlerine davet etti. Başbakan kürsüden kendisine övgüler düzdü.BİRDEN HEDEFE KONDU

Hande bir haber yaptı, ne olduysa oldu.

 

TSK’ya yönelik eleştiriler vardı. Bu eleştirileri muhataplarına sordu, haberleştirdi. Hürriyet de manşetine taşıdı. “7 eleştiriye 7 yanıt.”

Eleştiriler daha çok ana muhalefet partisinden geliyordu. Genelkurmay’ın yanıtları da esas olarak muhalefetin eleştirilerine yanıttı.

Ama yandaş medyadaki isimler kıyameti kopardı. AKP’li troller devreye girdi. Hande’yi linç etmeye kalktılar.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası “kahraman” ilan edilmişti. Bir anda “darbeci hain” oluverdi.TUTUKLANSIN!

İş o kadar ileri götürüldü ki bazı yandaş gazeteciler, Hande için savcıları göreve çağırdı. “Ne bekliyorsunuz, hemen tutuklayın” talimatı verenler bile oldu.BU RUH HALİ NEDEN?

Hande’nin haberi tartışılır. Genelkurmay’ın yanıtları sorgulanır. Bunlar normaldir. Ama işin bu hale getirilmesi bir tuhaf!

Yaşananlar, “Evet”çilerin ruh halini yansıtması açısından önemli. Halkın, AKP ve MHP tabanının “Evet”e uzak durması özgüvenlerini kaybettirmiş. Her şeyden nem kapar hale gelmişler.

16 Nisan’ın bir kumar olduğunun, kaybedilirse nelere yol açacağının farkındalar. Gerginlik de bundan!‘EVET’İ ANLATAMIYORUZ


AKP’li tanıdıklarımla gelişmeleri konuştum. Partide büyük bir kargaşa yaşandığını anlattılar. Hande Fırat’ın Hürriyet’teki haberine neden tepki gösterildiği pek anlaşılamamış. Herkes birbirine “Haberde ne var, biz anlayamadık” diye soruyormuş.

İşlerin iyi olmadığını söylediler. “Evet”in gerekçelerini anlatmakta zorlandıklarını ifade ettiler. “Televizyonlarda, yapılan değişikliğe gerekçe olarak sürekli ‘anayasa kitapçığı fırlatılması’ndan söz ediliyor. Ama kimse bir şey anlamıyor’ dediler.

Bütün umutlar Cumhurbaşkanı’na bağlanmış durumda!GİZLİ ‘HAYIR’CILAR

Herkes birbirini ihbar eder hale gelmiş. Kulisler “gizli ‘Hayır’cılar”la kaynıyor. AKP genel merkezindeki yüksek sesli telefon konuşmaları gündemde. İllerde partililer birbirine düşmüş. Taraflar rakiplerini “Hayır”cı olmakla suçlar olmuş.

Parti yöneticileri şikayetlerden bunalmış.BAHÇELİ DE AYNI

Sıkıntı sadece AKP’de değil. Bahçeli çevresinde de durum aynı.

AKP’ye “başkanlık pası” Bahçeli’ye pahalıya patladı. Partide desteği azalmıştı, “başkanlık pası” ile MHP tabanını iyice kaybetti.

Daha önce de belirtmiştim, şimdi daha iyi anlaşılıyor. MHP’deki “fire”, “Hayır”cılar için değil, “Evet”ciler için kullanılıyor. Bu firenin içinde Bahçeli de var.ÇILDIRDI

MHP’de yaşananlar Bahçeli’yi çıldırtmış görünüyor. Son günlerde iyice Twitter’a sardı. Aklına geleni yazıyor. En son Aydınlık’a “FETÖ’cülerin yeni sığınağı” diye saldırdı. Yakın çevresinden bir MHP’liye “Bahçeli bize FETÖ’cü demiş” diye takıldım.

Morali bozuktu. “Baltayı taşa vurdu. İnandırıcılığımız iyice kayboluyor” diye sitem etti. Uzun yıllar MHP’yi takip etmiş emekli bir gazeteci ise, “Fazla takılmayın, Bahçeli siyasette sonunun geldiğinin farkında. Hani doktor ümitsiz hastasına ‘ne yersen ye’ der ya. Bahçeli için de durum aynı” dedi.

“Evet”çilerin durumu fena!

AKP tarafında da MHP tarafında da oyun disiplini kaybolmuş durumda.

“Hayır”lara vesile olur inşallah!"

YORUM EKLE