Bahçeli "MHP'de Soruşturmayı Gerektirebilecek Bir Hata Olmaz" demişti ama

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, Ataşehir Belediye Başkanı CHP'li Battal İlgezdi'nin ardından başka belediyelerde de görevden almaların olacağı iddialarıyla ilgili, "MHP'de soruşturmayı gerektirebilecek bir hata olmaz. Allah'a çok şükür, bizim belediye başkanlarımızı, eskiden beri hep söyleriz; alnımız açıktır, başardığımızda öpülmek üzere. Ensemiz açıktır, kabahatte tokat yemek üzere" dedi.

Bahçeli "MHP'de Soruşturmayı Gerektirebilecek Bir Hata Olmaz" demişti ama
banner170

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek Mahallesi'nde, belediye başkanları toplantısının basına kapalı kapanış oturumunun ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. MHP'nin teşkilatın bütün unsurlarıyla zaman zaman bir araya gelmeyi prensip kabul ettiğini belirten Bahçeli, şöyle konuştu: 

"Uzman arkadaşlarımızla bir araya gelerek, belediye hizmetlerinin bunda sonraki süreci itibarıyla daha etkin ve verimli çalıma yapabilmesi için karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Biz de sabahki oturumda genel bir Türkiye değerlendirmesi ışığında, 30 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerinin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine dönüşümde yapılması gereken siyasi denklem ve dinamizm içerisinde, yani milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde öncü bir seçim olacağını ve önümüzdeki önemli seçimlere işaret fişeği görevini yerine getireceğini, böylelikle de arkadaşlarımızın kendilerini önümüzde bulunan 469 gün süre içerisinde çalışmalarını hızlandırmalarını, başardıklarını halka anlatmalarını, eksik kalmış olanları veya yeni sorunları çözme noktasında kendilerine gelmiş talepleri yerine getirmek suretiyle seçimden MHP'nin hayırlı bir sonuca götürme düşüncemizi paylaştık. Belediye başkanlarımızdan aldığımız elektrik, başaracaklarını gösteriyor."

'MHP'DE SORUŞTURMAYI GEREKTİRECEK HATA OLMAZ'


MHP Lideri Bahçeli, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılması ile bazı belediyelerde görevden almaların olacağı iddiasına ilişkin soruya, "MHP'de söz konusu olmayan konulardır. Bizim, bu konuda bir değerlendirmemiz olmaz. MHP'de soruşturmayı gerektirebilecek bir hata olmaz. Hizmette eksiklik olsa da tamamlanır; ama hata kusura dönüşürse başkaları gibi başka şeyler olur. Allah'a çok şükür, bizim belediye başkanlarımızı, eskiden beri hep söyleriz; alnımız açıktır, başardığımızda öpülmek üzere. Ensemiz açıktır, kabahatte tokat yemek üzere" diye yanıt verdi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Anadolu Ajansı  22 Şubat 2017 Çarşamba

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan Belediye Başkanlığı yaptığı dönemle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında "edimin ifasına fesat karıştırma, rüşvet almak, vermek ve rüşvete aracılık yapmak" suçlarından yargılandığı davada 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde 'ihaleye fesat karıştırmak' iddiasıyla tutuksuz yargılandığı davada 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde bazı sokak ve caddelerin parke taşı ihalesinde yolsuzluk yapmakla suçlanıyordu. Davada, bilirkişi heyeti yaklaşık 3 milyon liralık kamu zararının oluştuğuna yönelik rapor hazırladı. 

Mahkeme, Sözlü'ye ihale usulsüzlüğünden 5 yıl hapis cezası verdi. Aynı davada yargılanan belediye çalışanı, firma yetkililerinden 14 kişi de 5'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Karar Yargıtay'da onanırsa Hüseyin Sözlü hapis yatacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151