Bahçeli'nin başlattığı o kampanya Erdoğan'ı rahatsız mı etti

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek projesiyle ilgili tartışmalar devam ederken Hürriyet yazarı Hande Fırat MHP'li vekillerle konuştu.

Bahçeli'nin başlattığı o kampanya Erdoğan'ı rahatsız mı etti

MHP Lideri Devlet Bahçeli ekmek fiyatlarına zamların ardından askıda ekmek kampanyası başlattı.

Bu kampanyayla birlikte Bahçeli'nin ekonomik gidişatı itiraf etmiş olduğu yorumları yapıldı.

Hatta DEVA Partisi lideri Ali Babacan "Milliyetçilik askıya ekmek asmakla yapılmaz" ifadesini kullanmış ve MHP cephesinden çok sert yanıt gelmişti.

Hürriyet yazarı Hande Fırat da konuyla ilgili MHP'li vekillerle konuştu.

Fırat şunları yazdı:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘askıda ekmek’ kampanyası aslında yeni değil.

2018 yılının Haziran ayında ekmek fiyatlarındaki artış üzerine MHP Genel Başkanı zammın insani ve vicdani olmadığını söyleyerek, “Ankara’da, özellikle de Çankaya’dan başlamak üzere ‘askıda ekmek’ projesini başlatıyorum” demişti. Bugün o kampanya yeniden gündemde. Peki ama neden ihtiyaç duyuldu? MHP, ekonomide işlerin yolunda olmadığı yönünde bir imada mı bulundu? Bu durum AK Parti kanadında bir rahatsızlık mı yarattı? Soruların yanıtlarını MHP kulislerinde aradım. İşte yanıtları:

Kampanya eski kampanyanın devamıdır. Ekonomik sıkıntıdan dolayı başlatılmadı. Osmanlı’nın en şaşalı döneminde bu tip yardımlar yapılıyordu. Refah dönemlerinde de âdettir.

2018’den bugüne MHP’nin ‘askıda ekmek’ projesi

Buradan bir çıkarım yapıp bunu siyasete alet etmek yanlıştır.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir şey söyleyecekse açık ve net söyler. Ekonomi ile ilgili bir görüşü var ise onu da ima etmeden açıkça dile getirir.

AK Partili yetkililerden MHP’ye bu konuda bir rahatsızlık iletilmedi.

YORUM EKLE