Bahçeli'nin yenilediği af çağrısına AKP’den ilk cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af çağrısını yenilemesi üzerine, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Gündemimizde değil" yanıtı verdi.

Bahçeli'nin yenilediği af çağrısına AKP’den ilk cevap
banner170

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af önerisine "af gündemimizde değildir" cevabını verdi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, memleketi Gaziantep'te Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından hazırlanan Yerel Medya Soruyor programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af çağrısına cevap verdi.

Bahçeli'nin 235 bini bulan mahkum ve tutuklu olduğunu hatırlatarak, Ramazan ayı öncesinde hükumetten af konusunda çalışma yapılması önerisi ile ilgili soruya cevap verdi. Gül, af konusunu soran gazeteciye, "Tam süre bitti derken, süreyi taşacak kocaman bir soru Arif beyden geldi" dedi.

'AF GÜNDEMDE DEĞİL'

Gül daha sonra ise cevap verdiği soru ile ilgili, "Şuan için bir af gündemde değildir. Hükumetimizin gündeminde şuan için yoktur" cevabını verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müşfik TOPAL
Müşfik TOPAL - 10 ay Önce

AF ÇIKMAZSA,İTTİFAK GÜME GİDEBİLİR,SENARYO BÖYLE..BASTIR BAHÇELİ..

nkavcar
nkavcar - 10 ay Önce

Bu af çıkar. Uzun lafa gerek yok.

hakan
hakan @nkavcar - 10 ay Önce

bahçelinin başka vaadleri var mı? akparti istemezse hangi vaddlerini gerçekleştirecek. Mehape ye verilen oylar akpartiye gidecek mehape nin yönetme iddiası yok öyleyse REİS dururken yanaşmaya niye oy verelim neeeee kavcar

Tarafsız
Tarafsız - 10 ay Önce

Mağdur olana sordunuzmu af ederse mağdur eder sen değil

kağan
kağan - 10 ay Önce

bahçeli vadedecek bir şey bulamıyor AF Diyor Şu kader mahkumları kimmiş anlatsın da anlayalım

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151