Bahçeli’den Ayhan Oğan'a tepki"Bir müptezel durduk yere yeni bir devletten bahsetmiş"

Devlet Bahçeli Twitter hesabından 'yeni devlet kuruyoruz, kurucu lideri de Erdoğan'dır' sözleriyle gündeme gelen AKP MKYK üyesi Ayhan Oğan'a tepki gösterdi.

Bahçeli’den  Ayhan Oğan'a tepki"Bir müptezel  durduk yere yeni bir  devletten bahsetmiş"

İşte Bahçeli'nin o açıklamaları

Son günlerde cereyan eden sansasyonel ve milli bünyeye operasyon niteliğindeki vakaların birbiriyle doğrudan,en azından dolaylı bağı vardır.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, başında sarık bulunan bir meczup eline aldığı tahra ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk büstüne saldırdı.

Mezkur alçak provokasyon haklı ve meşru bir infial ve tepkinin önünü açtı. Unutulmasın ki Atatürk; Türkiye’dir, Cumhuriyet’tir, devlettir.

Aziz Atatürk Türk milletinin ortak ve kurucu değeridir. Kurtuluşun lideri, kuruluşun mihveridir. İnkarcılar ise hıyanetin hizmetkarlarıdır.

Atatürk “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünün mimarı, “Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur”, seslenişinin mucididir.

Tartışmalar alev alev her yanı sarmışken, görüş ayrılıkları her tarafa sıçramışken bir müptezel durduk yere yeni bir devletten bahsetmiştir.

Doğrusunu isterseniz, bu meçhul ve müphem şahsiyetin hezeyanını ciddiye almak, dikkate değer bulmak beyhudedir, emek ve zaman israfıdır.

Neymiş; “15 Temmuz’dan sonra yeni bir devlet kuruluyormuş. Başka, “beğensek de beğenmesek de kurucusu Sayın Erdoğan’mış.”

16 Nisan Halkoylamasından önce, Cumhurbaşkanı’nın bir başdanışmanı “halk kendi devletini kurmak için adım atıyor” demişti, hatırladınız mı?

Elbette bu vahim iddialara Sayın Cumhurbaşkanı’nın öncelikle cevap vermesi en doğru ve akılcı olanıdır. Nitekim devletin başı bellidir.

Bunun yanında bizim de söyleyeceğimiz pek çok şey vardır. Düşünce ve duruşumuz hiç kimseye, hiçbir odağa bağlı ve bağımlı değildir.

İradesi olmayanın istikbali olmaz.İstikbal yoksa istiklal sadece hayaldir.Devlet ise irade,istikbal,istiklal demektir.Türk devleti böyledir.

Devlet, milletin onuru, bekanın omurgası, birlikte yaşamanın ebedi onayıdır.Türk devlet geleneğinde milletin kaderi devletle bir ve aynıdır.

Yeni bir devlet kuruluyor demek, ortada bir eskinin varlığını önce kabul,ardından da hedefteki devletin yıkıldı yıkılıyor ilanını yapmaktır.

15 Temmuz FETÖ’nün darbe teşebbüsü, buna karşı Türk milletinin göstermiş olduğu muhteşem direniş ve mücadele destanıdır. Bu açık gerçektir.

15 Temmuz’da Türk devletinin bekası korunmuş, 16 Nisan Halkoylamasıyla hükümet etme sistemi değiştirilmiş, devlet güçlendirilmiştir.

Yeni bir devlet kuruyoruz ağzı kirli bir FETÖ ağzı, aynı zamanda manda ve himaye arayan ihanet ortaklarının karanlık bir arayışıdır.

15 Temmuz’da paralel devlet yapılanmasının hain emelleri deşifre olmuştu.Yeni devlet; paralel devlet hasretini çeken köksüzlerin çağrısıdır.

Devlet birdir, milletin siyasi ve idari mecmuudur, Türk tarihinin şeref mahsulüdür, ismi Türkiye Cumhuriyeti’dir. Öyle de kalacaktır.

15 Temmuz’da devlet yıkımdan kurtarılmıştır. Millet işgalden mahfuz tutulmuştur.Yeni devlet kuruyoruz lafı FETÖ’ye uzatılmış zeytin dalıdır.

Devlet; milletin namusuna emanet edilmiş yaşayan, milli hafızayı taşıyan, milli haysiyeti savunan şuur, gurur ve ruhtur. Hainler anlayamaz.

15 Temmuz’u basamak yaparak, 16 Nisan’ı bahane ederek yeni devlet, yeni kurucu amacında olan varsa, aklını başına, ayağını da denk alsın.

Türk devletinin yenisi, eskisi olmaz. Türkiye Cumhuriyeti mesela Göktürklerin, mesela Büyük Selçuklunun devamı, bu çağdaki adıdır.

Rota aynıdır.Kaynak aynıdır.Kurucu kahramanlar isim isim farklı olsa da cephe cephe, dalga dalga büyüyen Türk devletinin şeref payeleridir.

1923, 1299 Söğüt mirasından bir kopuş değil,bilakis ve bilahare daha güçlü bir eklemleniştir. Devletle oynamak küresel devlere yem olmaktır.

İbn-i Haldun der ki: “Milletler,devleti çalışarak ve isteyerek elde ederler. İstemenin ve çalışmanın ulaştığı son nokta zafer ve devlettir.”

Devlet; kutlu zaferin meyvesi, müstevlilere karşı mücadelenin müjde ve methiyesidir. Türk devletini yıkacak henüz anasından doğmamıştır.

Milli Mücadele’yi 15 Temmuz’la kıyaslamak, fırsattan istifade Türkiye’yi budamak ihanettir, niyet sahipleri karşılarında MHP’yi bulacaktır.

İnanıyorum ki, bu olanlardan, sürekli kösteklenen Cumhurbaşkanı da rahatsız ve memnuniyetsizdir. Aksini düşünmek ise milli bir felakettir.

Türkiye’ye İdlip’te tuzak kuruluyor, Ortadoğu kaynıyor,ABD, YPG’ye silah yağdırıyor,Avrupa’yla ilişkiler geriliyor, FETÖ davaları sulanıyor.

Mağduriyetler artıyor, ülke çalkalanıyor, yine bazı cemaat ve tarikatlar oluk oluk kurum ve kuruluşlara yuvalanıyor. Ve devlet tartışılıyor!

Nizamülmülk, devlet herkese nasip olmayacak büyük nimettir, diyordu. Bu nimete son nefes, son nefer, son damla kana kadar sahip çıkacağız.

Bir kez daha sesleniyor, sorumluluk sahiplerini uyarıyorum: Ya devlet başa, ya kuzgun leşe… Ya devlet ya zillet; ya millet ya da illet…

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 16:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
DK
DK - 12 ay Önce

Sayın bahçeli mevcut durumu dile getirmiş senin haberin yok muydu.Nasıl olur beraber yapmadınızmı.Halkın iradesinden(parlementer sistemden) monarşiye geçtik.Adam doğruyu söylemiş,
doğru söyledi diye kızmayın.Siz yaptığınız hesabın yanlışlığına yanın.

ali
ali - 12 ay Önce

Yeni devlet kurma hevesinde ve densizliğinde bulunan bu manyaklara en kritik zamanlarda bu yolu açanın, Bahçeli'nin ta kendisi olduğunu birileri hatırlatsın Bahçeli'ye... Bahçeli'nin şimdiki yaptığı şey, gaz almaktan ibarettir, neden? Çünkü, "atı alan üsküdarı geçti" de ondan... Siyasal islamcı bu sakat mantalitenin, yakın zamanda Bahçeli'nin kritik yardımlarına da ihtiyacı kalmayacaktır, bunu bilin! Zira, bütün düzenlemeleri hep kendini sağlama almak üzere yapacaktır buna seçimlerin 'göstermelik bir hale' getirilmesi de dahildir! İşte o zaman, Bahçeli son iş olarak, gitsin kaçaksaraya bahçıvan olsun gayrı...!

ilbey
ilbey - 12 ay Önce

Bahçeliye baskı yapılmasaydı inanın yorum bile yapmazdı bu konu hakkında

özkan
özkan - 12 ay Önce

sen bunların ne mal olduğunu bilmiyormusun yoksa adamlarının gazınımı alıyorsun bilmiyor olamazsın birde çocuk gibi tayyibe şikayet ediyorsun sanki ötekilerin bu adamdan bir farkı varmış gibi ihaneti beraber yapıyorsunuz hiç boşuna kimseyi kandırma

fatih23
fatih23 - 12 ay Önce

boşa konuşma bunlara bu cesareti veren sensin.1 yıl önce meclisde ilk 4 madde kaldrılabilir deyip sonra yanlış anlaşılmadeyip üzerini kapatyamaya çalıştıklarınada sesin çıkmadı ya anla artık.üzülerek diyorumki ne yazık ki MHP nin eliyele bölüyorlar

Mkg
Mkg - 12 ay Önce

Ey bahçeli sen daha dün başkanlık modeline karşı sonuna kadar parlamenter sistem demiş,MHP varken bunu basaramazsınız demiş,son damla kana kadar bunun arkasındayız demiş,başkanlık modelini savunanları hainlikle müptezellikle suçlamış bir müddet sonra u dönüşü yapıp fiili duruma hukuki boyut kazandırmak için meclisi toplatmış bu toplantıda emir kulların ile birlikte destek verip konuyu referanduma götürmüş referandumdada açık destek vermiş YALANCININ tekisin.Senin her sözün,her tveet in bizce YOK hükmündedir.Sen oğan dan daha çok ve kesin Cumhuriyet ve Atatürk düşmanısın haydi başka kapıya...

Hasan
Hasan - 12 ay Önce

Niye mizıklıyon salak. Bunlara yolu açan sensin

Lokman Ates
Lokman Ates - 12 ay Önce

"YENİ DEVLET"in adını, VANDALLAR DVELETİ koysak yanlış mı olur acaba?...