Bak şu MHP’li  Belediyenin yaptığına Hem de Adana’da! "Kuyu yolsuzluğu" görüntülerle ortaya çıktı

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde bir önceki MHP'li Hüseyin Sözlü yönetiminin, şehrin içme suyu ihtiyacını karşılamak için açıldığını söylediği ve 5 milyon 267 bin TL harcadığı kuyuların hiç açılmadığı ortaya çıktı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, göreve gelmesinin ardından yaptığı açıklamada, kendisinden önceki yönetimin, şehrin içme suyu ihtiyacını karşılamak için açıldığını söylediği ve 5 milyon 267 bin TL harcadığı kuyuların hiç açılmadığını söyledi.

Karalar,”35 adet kuyu hiç açılmamış. Kuyu açılmış gibi üzerine sadece beton dökmüşler” dedi.

Karalar’ın bu açıklamasının ardından Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, söz konusu kuyuların görüntülerine ulaştı.

İş makineleriyle yapılan incelemede Adana’nın İmamoğlu Belediyesine bağlı Malıhıdırlı köyündeki 35 kuyudan birinin altının boş olduğu tespit edildi.

Kuyu olduğunu belirtmek için dökülen betonun iş makinesi yardımı ile kaldırıldığı anın yer aldığı görüntülerde kuyudan eser olmadığı ve betonun toprağın üzerine dökülmüş olduğu görülüyor.

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel twitter hesabından "Adana B.Belediyesi eski yönetim zamanında 5 Milyon 267 Bin TL harcanarak 35 kuyu açılmış Zeydan Karalar şüphelenmiş,iş makinaları ile kuyuları kontrol ettirmiş Kuyu olması gereken yerde toprağın üstüne sadece beton kapak koyulmuş ve kuyu açılmış gibi parası alınmış! İzleyelim" paylaşımnda bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İskender
İskender - 2 yıl Önce

GÜNÜMÜZE KADAR,ADI SANI DUYULMAMIŞ BİR HIRSIZLIK VE YOLSUZLUK TÜRÜ,"ALLAH BIRAKMASIN".Ayrıca,Murat AĞIREL gibi yolsuzlukların üzerine giden bir ÜLKÜCÜ veya MİLLİYETÇİ tandanslı bir insan çıkmamıştı.Allah,onu muvaffak etsin.

Ama hakkaniyetlisin habererk
Ama hakkaniyetlisin habererk - 2 yıl Önce

Zaman zaman yanlı yayın yaptığınızı düşünerek eleştiriyoruz kendikendimize, belkide haksızlık ediyoruz, ama bu haberleri okuyunca da insan hakkaniyetli olduğunuz kanaati oluşuyor. Sanırım daha dikkatli okumak gerek haberlerinizi yanılmamak için

IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 2 yıl Önce

Ülkücü serefli insandir figenin enistesi zurriyetsiz gibi surekli ip diyordu deyyus bunlar deyyus