Bakan Gül’den İnce’ye sert tepki

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ‘Sadece askere moral lazım değil, benim de morale ihtiyacım var’ sözüne sert tepki gösterdi. Bakan Gül, milletin 24 Haziran’da İnce’nin moralini bozacağını söyledi.

Bakan Gül’den İnce’ye sert tepki

Adalet Bakanı ve AK Parti Gaziantep 1. Sıra Milletvekili adayı Abdulhamit Gül, Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Burç Sosyal Tesisi’nin açılışına katıldı. Bakan Gül, açılışta yaptığı konuşmada CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yüklendi. Bakan Gül, kendi moralini askerin moralinden üstün gören bir kişinin bu ülkeye cumhurbaşkanı adayı olduğunu ama milletin 24 Haziran’da onun moralini bozacağını belirtti. AK Parti döneminde yeni Türkiye’nin insanı yaşat ki devlet yaşasın şiarıyla hareket ettiğini belirten Bakan Gül, “Eskiden bir ilaç alabilmek için saatlerce kuyrukta bekliyordu. Bir ameliyat olmak demek bir traktör satmak demekti. Paran yoksa traktörünü sat diyorlardı. Hamdolsun şimdi hiçbir vatandaşımız ilaç kuyruğunda beklemiyor. Öğrencilerimiz okula gittiği an kitapları sırasının üstünde hazır oluyor. AK Parti öncesi vatandaşlara sadece oy veren bir makine olarak bakılırdı. Vatandaşın, memleketin ihtiyaçlarına hiç kimse itibar etmezdi. Hastanelerde sigortası olmayan kişi insan muamelesi görmezdi. Biz memleketimize hizmet etmek için varız. Bugün burada çok güzel bir sosyal tesisin açılışını yapıyoruz. Yol yapıyoruz, hastane yapıyor, sosyal tesis yapıyoruz. Bize güvenin, daha fazla hizmet getireceğiz” dedi.

“BU MİLLET 24 HAZİRAN’DA MORALİNİ BOZAR”

Bakan Gül, Muharrem İnce’yi eleştirerek, “Kahraman Mehmetçiğin komutanına çıkıyor birisi laf söylüyor. Sonra da çıkıp diyor ki, ’Kardeşim bir tek Mehmetçiğin mi morale ihtiyacı var, benim de morale ihtiyacım var’ diyor. Kardeşim orada terörle mücadele eden, göğüs göğüse çarpışan askerin, Mehmetçiğin, komutanın morali ile senin moralin bir midir. Onların morali bozulursa bozulsun ama benim moralim düzgün olsun diyen bir kişi bu ülkeye cumhurbaşkanı adayı olmuş. Askerin, vatandaşın morali elbette senin moralinden daha önemlidir. Terörle mücadele eden askerimiz, komutanlarımızın moralini bozamazsın. Bu millet 24 Haziran’da senin moralini bozacak” şeklinde konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek, “16 yıl önce buraya milletvekili olarak geldiğimde burada ne yok diye elime not defteri alırdım. En az 15 kalem yazardık. Çünkü hiçbir şey yoktu. Yol yok, su yok, kanalizasyon yok. Eğer burçta sosyal tesis yapacağız deseydik her halde hiç kimse inanmazdı. Ama hayaldi gerçek oldu. Özellikle Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği ile oldu tüm bunlar. Buradan Tahmazoğlu başkanıma çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“HER MAHALLEYE SOSYAL TESİSİ”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, her mahalleye sosyal tesis yaptıklarını belirterek, “Yerelde belediyeler olarak, merkezde de hükümet olarak vatandaşlarımıza nasıl daha iyi hizmet ulaştırabiliriz bunun çabası içindeyiz. Her mahalle, her semtimize tesis yapmak için şuanda ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Ulaştığımız tesis sayımız 113, 50’ye yakın inşaatı devam eden tesisimiz var. Bu açacağımız tesisimizin arazisi 2 bin 752 metrekare, inşaat alanımız bin 312 metrekare içinde birçok alanda kurslarımız var. Burası ve çevresi için 46 kilometre asfalt çalışması yapıldı” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sosyal tesisin açılışı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 00:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER