Başbakan’dan ’Bağ-Kur borçlanması’ değerlendirmesi

banner155

İzmir’de esnaflarla buluşan Başbakan Binali Yıldırım, Bağ-Kur borçlanmasıyla ilgili sorulara, "O reformu bozmanın bir anlamı yok. Bu saatten sonra sistemle oynamak kaldırılamayacak bir yük olur" dedi.

Başbakan’dan ’Bağ-Kur borçlanması’ değerlendirmesi
banner170

İzmir’de esnaf buluşmasında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Bağ-Kur borçlanmasıyla ilgili olarak, "Bağ-Kur borçlanmasıyla ilgili o reformu bozmanın bir anlamı yok. Türkiye’de 1992-1993’te bu sistem bozuldu. Türkiye ondan sonra krize sürüklendi. Bu saatten sonra sistemle oynamak kaldırılamayacak bir yük getirebilir” ifadelerini kullandı.

ÖTV

İzmir’de esnaf buluşmasında konuşan Başbakan Yıldırım, nakliyecilerin ‘ÖTV kaldırılsın’ isteğine, "Nakliyecilere ÖTV’nin kaldırılması gerçekçi değil. Gelirlerimizin büyük kısmını bu oluşturuyor. Petrol kaynaklı yakıtlardan doğal gaza, elektriğe geçiyoruz. Çeşitlendikçe bir şeyler yapılabilir. Tarımda kullanılan mazotun yarısını biz karşılıyoruz. Şu ana kadar 2017’ye ait 3 milyar lira mazot desteği yaptık. Bu destek devam edecek. ÖTV orta ve uzun vadede ele alınması gereken bir konu" diye konuştu.

E-HACİZ

Esnafın e-hacizle ilgili şikayetlerine de yanıt veren Başbakan Yıldırım, "E-haciz konusunu da kolayca halledeceğimizi düşünüyorum. Küresel ekonomide son bir senedir gelişmekte olan ülkeler aleyhine bazı gelişmeler yaşanıyor. Amerika faiz artırarak yatırımcıları ülkesine geri çağırıyor. Aynı durum Avrupa içinde geçerli. Bu da dış kaynak bekleyen ülkeler için sorun oluşturuyor. Bunun için gerekli önlemleri alıyoruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeni Okuyucu
Yeni Okuyucu - 9 ay Önce

suriyeli esnaflar etrafımızda bizi bitirdi onlardan ne kadar sağlık bağkur ücreti vergi alıyosun hiiiç ama ben 600 tl lik bağkur primini ödeyemediğim için hastaneye gidemiyorum suriyeli kadın satıcısı fahişesı şusu busu bedava sağlık hizmeti ilaç alıyor ben alamıyorum neden kıyamet günü iki elim yakanızda oy istiyorsunuz öğlemi hayır size oy yok

SIRADAKİ HABER

banner151